Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


USS Tucumcari (PGH-2) - Büyük Gezgin

|herkul01|

Level 44
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Yarışma
Paylaşım
Katılım
6 Nis 2014
Konular
24,809
Mesajlar
50,648
Reaksiyon Skoru
1,996
Online Süresi
22g 14s 18d
Başarım Puanı
845
Madalyalar
1
MmoLira
438
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1
Takipçiler
29

EFSANEVİ BONUS VEREN BAŞLANGIÇ KOSTÜM VE SİLAHLARI NESNE MARKETTE ÜCRETSİZ ! DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BOSS VE ZİNDANLAR TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ EMEK SERVERI CİNOMEL2'DE. DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINÖzet: Donanma kapalı testinde kullanılabilen özgün bir hidrofoil gambot. Araç yüksek hı ve manevra kabiliyetinin yanı sıra korkutucu bir ateş gücüne sahip.
USS Tucumcari, 1960'ların sonunda geliştirilen Amerikan prototip hidrofoil gambottur, yeni hidrofoil teknolojilerinin değerlendirilmesi için temel araç görevi görmüştür.
Tarihçe
New Mexico'da bir şehirden adını alan USS Tucumcari, Boeing şirketi tarafından 1960'ların sonunda, uzun yıllar süren hidrofoil arge çalışmalarını pratikte test etmek için geliştirilmiş bir gemidir. Gerçekten bir şaheser olan gemi en üst düzey hidrofoil, elektronik teknolojisine ve mevcut en güçlü gaz türbin motora sahiptir. Bütün bu özellikleri gemiye çok iyi bir son hız ve manevra becerisi kazandırmış, en sert sularda bile rahatça yol almasını sağlamıştır. USS Tucumcari 1968 yılında ABD Donanmasına teslim edilmiş ve hizmete alınmıştır.
Hizmet döneminin ilk yıllarında Amerikan batı sahili açıklarında, Pasifik sularında denenen gemi çeşitli devriye görevlerine katılmış ve donanma tatbikatlarında yer almıştır. Bundan sonra gemi Vietnam'da ilk muharebe görevlerine gönderilmiş, Operation Market Time çarpışmasında görev almıştır. Burada Tucumcari muharebe şartlarında etkinliğini başarıyla kanıtlamış ve genel performansı için olumlu işaretler vermiştir.
1970 yılında ABD'ye döndükten sonra Atlantik filosuna nakledilmiş ve 1971 turunda Avrupa'ya bir gösteri gezisine çıkmıştır. Gezisi boyunca USS Tucumcari Bir çok Avrupa (NATO) ülkesini ziyaret etmiştir, bu ülkelerden bazıları Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Britanya, Yunanistan ve Türkiye'dir. Bu gezilerde geminin diğer NATO üyelerine hidrofoil teknolojisinin becerilerinin gösterilmesi amaçlanmıştır .
USS Tucumcari Ekim 1971 tarihinde tekrar ABD'ye dönmüş ve ABD Sahil Güvenlik ile devriye görevlerine devam etmiştir. Kasım 1972 tarihinde, olası bir Porto Riko sahilleri muharebe görevi tatbikatı sırasında gemi bir mercan kayalığının üzerinde karaya oturmuş ve ciddi hasar almıştır. Aşırı hasar alması sebebiyle geminin kurtarılması ve tamir edilmesi ekonomik olarak anlamlı gözükmemiş ve Kasım 1973 tarihinde gemi ABD Donanma envanterinden çıkarılmış ve daha sonra sökülerek parçalar halinde hurdaya ayrılmıştır.


War Thunder'da USS Tucumcari donanma kapalı beta testinin bu aşamasında kullanılabilecek birkaç hidrofoil gemiden biridir. Amerikan donanma ağacında 2 seviyede bulunan gemi herkes tarafından arşatırılabilir ve oynanabilir. Bir hidrofil gemi olarak USS Tucumcari'nin temel özelliği hızı ve manevra kabiliyetidir. 4,000 hp gaz türbin motoru ile hareket eden Tucumcari, saatte 49.1 deniz mili (91 km/sa) gibi çok yüksek hızlara ulaşabilir. Ancak hidrofoiller gemiye hareketlilik getiriyor olsa da, kullanıldılarında geminin profilinin yükselmesi gerekçesiyle aracı kolaylıkla fark edilebilir ve temas kurulabilir bir hale getirmektedir.

Duvar Kağıdını İndir:
Tucumcari'nin küçük boyutunun aksine bir gambota göre gemi oldukça iyi silahlandırılmıştır. pruva'da bir adet 40mm Bofors top taşıyan gemi kıçta bir adet 81mm havan topuna ve yapının üzerinde iki adet dual .50 kalibre makineli tüfek taretlerine sahiptir. Tucumcari'nin savaş için yeterli silahı olmadığını söylemek zor, ancak gemi ağırlık ve boyut sınırlamalarından ötürü başka silahla donatılamıyor, bu yüzden torpido rampaları yada su altı bombalarına sahip değil. Yine de Tucumcari’nin hareketliliği ve ateş gücü bir arada düşünüldüğünde gemiyi tecrübeli bir kaptanın elinden gerçekten ölümcül bir araca dönüştürüyor.
İlginç Bilgi: Kaderinin belli olacağı mercan resifinde karaya oturduğunda Tucumcari o kadar kötü sıkışmıştı ki, gemiyi yerinden oynatabilmek için uygulunan hiçbir kuvvet yeterli olmamış, en son çözüm olarak patlayıcılarla geminin oynatılması denenmiştir. Ancak patlayıcılar gemiye daha fazla hasar vermekten başka işe yaramamıştır.
USS Tucumcari War Thunder donanma kapalı beta testinde müstakbel kaptanlarını heyecanla bekliyor. Denizlerde görüşmek üzere kaptanlar!
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst