Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Kanonenboot K-2: Hollandalı Asker

|herkul01|

Level 44
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Yarışma
Katılım
6 Nis 2014
Konular
24,783
Mesajlar
50,613
Reaksiyon Skoru
1,991
Online Süresi
22g 10s 38d
Başarım Puanı
845
Madalyalar
1
MmoLira
1,201
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1
Takipçiler
0
Ticaret - 0%
0   0   0

Rüya2 Global server 8 yıllık tecrübesiyle, rakiplerine yön veren yenilikleriyle ve uzman yönetici kadrosuyla 29 kasım 2019'da açılıyor! DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINİlk olarak Hollandalılar tarafından kendi donanmaları için 1930'ların sonunda suya indirilen Kanonenboot K-2 gambotu 2. Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından ele geçirilmiş, Alman Krigesmarine saflarında savaşması için tamamlanmış ve “Type K” olarak isimlendirilmiştir. K-2 donanma kuvvetleri kapalı beta testinin müstakbel kaptanlarının kullanacağı yüksek seviye Alman gemilerinden biri olacak.

Özet: 1930'lardan Hollanda tasarımı bir gambot, Alman Kriegsmarine tarafından 2. Dünya Savaşı sırasında kullanıldı. Gemi iyi bir ateş gücüne ve hayatta kalma beerisine sahip, buna karşılık hareketliliğinden vazgeçmiş.
Tarihçe
K-sınıfı bambotlar zamanı geçmiş Hollanda Brinio sınıfı gambotların yerine geçmesi için sipariş edilmişlerdi. Aslında bu sınıftan yedi geminin üretilmesi planlanmış olup üç tanesi hemen kızağa çekildi. Ancak 1940 yılında Hollanda'nın Almanlar tarafından işgal edilmesi üretimin hemen durdurulmasına ve diğer siparişlerin iptal edilmesine neden oldu. İşgalden sonra yapımına başlanan üç gemi tamamlanmamış bir halde almanlar tarafından ele geçirildi.
Kriegsmarine üretime devam etme ve üç gemiyi de Almanya'nın savaş amaçlarına hizmet etmeleri için tamamlama kararı aldı. Böylece 1940-41 yıllarında K-1, K-2 ve K-3 gemilerinin yapımı tamamlandı ve 1942 yılında gemiler Alman donanmasının hizmetine girdi. Üç gemi de temel olarak Norveç ve Almanya sularında devriye ve diğer düşük profilli görevlerde kullanıldılar. Sınıfın ana gemisi K-1, 1945'te Danimarka açıklarında batırıldı. К-2’nin güvertesinin arka tarafı bir müttefik hava saldırısı sırasında bir torpido ile vuruldu ve hasar aldı, gemi Almanya'ya çekildi ve savaş sonuna kadar tamir edilmedi. Savaştan sonra Hollanda'ya getirilen gemi bilinmeyen bir sebepten ötürü battı, 1946 yılında denizden çıkarıldı ve hurdaya ayrıldı. Sınıfın hayatta kalan tek gemisi olan K-3 savaştan sonra “Van Speijk” adıyla Hollanda donanması hizmetine girdi. K-3, 1960 yılında hurdaya ayrılana kadar Hollanda donanmasına hizmet etti.


War Thunder'da Kanonenboot K-2 Alman araştırma ağacının 3. seviyesinde bütün donanma kapalı beta testi katılımcılarına açık bi gemi olacak. Bir gambot olmasına rağmen K-2 gerçek anlamda minyatür bir muhrip gibi duruyor ancak daha ufak ve hareketliliği daha kötü. Yine de K-2 savaşta kendi işini görebilir ve birçok muhribe ateş gücü bakımından kafa tutabilir. İki dual tarette toplam dört adet 120mm top taşıyan K-2 savaşta bir çok hedefi imha etmek için son derece uygun bir gemi; küçük torpido botlarından büyük muhriplere kadar. Ana silahlara destek olarak kısa mesafe savaşlarda kullanılmak ve hava koruması sağlamak amacıyla gemi bir dört adet 37mm, 12 adet 20mm toptan oluşan hafif uçaksavar silahlarına sahip.

Duvar Kağıdını İndir:
İlginç Bilgi: 60mm kemer zırhı ile K-2, kemerde 50mm zırha sahip Emden hafif kruvazörümnden daha kalın bir kemer zırhına sahip!
Ancak K-2, savaşa küçük ve çevik bir gemi götürdüğünü düşünen kaptanını şaşırtmaya mahkum. Aslında K-2’nin son hızı saatte 18.1 deniz milini (33 km/sa) aşamıyor ve birçok hafif gemiden ve tüm muhriplerden daha yavaş. Bunun anlamı K-2 kaptanlarının savaşa dikkatlice girmeleri ve torpido baskınlarından kaçınmak için karmaşık ortamlardan kaçınmaları gerektiğidir.
Donanma kapalı beta testinde Kanonenboot K-2 ile tanışın ve War Thunder'ın yedi denizini kasıp kavurun! Kaptanlar, adamlarınızı yerlerine gönderin!
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst