Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


USS Barker: Denizcilerin Koruyucu Meleği

|herkul01|

Level 44
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Katılım
6 Nis 2014
Konular
24,746
Mesajlar
50,320
Reaksiyon Skoru
1,931
Online Süresi
20d 10h 6m
Başarım Puanı
845
MmoLira
1,171
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

USS Barker; donanma kapalı beta testinin bütün katımcıları tarafından oynanabilecek, Amerikan Clemson-sınıfı muhriplerden biridir. Küçük boyutları, yüksek hızı ve ölümcü lsilahlarıyla savaşta küçük gemileri etkili bir şekilde avlarken büyük gemilere de destek sağlayabilir.

Özet: Amerikan Clemson-sınıfı muhriplerin oldukça hareketli, hızlı ateş eden toplara ve güçlü torpidolara sahip bir örneği.
Tarihçe
Nisan 1919 tarihinde suya indirilen USS Barker, Clemson sınıfı muhriplerin 2. üretim partisi içinde bulunmaktadır. Aynı yılın Eylül ayında tamamlanan gemi Aralık ayında ABD donanması hizmetine girmiştir. 1920'lerin başında Asya filosuna katılmadan önce birçok Türk ve Orta Doğu limanını ziyaret eden gemi daha sonra Asya sularına açılmış, Nikaragua civarında devriye görevleri yapmış, 20'lerin sonuna doğru ise Avrupa limanlarına ziyaretlerde bulunmuştur. USS Barker 1941 yılında ABD'nin savaşa resmi olarak gireceği Pearl Harbour saldırısına kadar Asya filosu hizmetinde kalmıştır.
Pearl Harbour saldırısı sırasında USS Barker Borneo'da üslenmişti. Çatışmalar çıktığında Barker Borneo ve Hollanda Doğu Hint Adaları bölgelerinde devriye ve koruma görevleri yaptı. ABD ve Japonya arasında çatışmalar alevlendikten sonra Pasifik'te görev yapan USS Barker’ın zamanının çoğu devriye ve koruma görevleriyle geçiyordu. Ancan 1943 yılında USS Barker Atlantik Cephesine, bir avcı grubuna atandı. Buna rağmen USS Barker doğrudan çarpışmalara çok az girdi, bunun yerine gemileri battıktan sonra hayatta kalan onlarca şanslı Alman denizciyi kurtarma görevini üslendi. 1944'ten savaşın sonuna kadar Barker büyük ölçüde Karayipler ve Newfoundland'de konvoy koruma görevlerine verildi . 2. Dünya Savaşı bittikten sonra 26 yıllık hizmeti sona erdi ve görevden alınan gemi Kasım 1945 tarihinde hurda olarak satıldı.


War Thunder'da USS Barker ABD donanma ağacı üçünce seviyesinde araştırılabilir bir muhrip olacak ve kapalı beta testinin bütün katılımcıları tarafından kullanılabilecek. Aynı seviyede yer alan Fletcher-sınıfı muhriplerin aksine müstakbel Barker kaptanları Clemson-sınıfı gemilerden daha ortalama bir başarı beklemeliler, gemilerin 1. Dünya Savaşı sırasında tasarlandığı unutulmamalı. Ancak ufak boyutarı, yüksek hızı ve manevra kabiliyeti ile bu gemiler oldukça ilyi destek ve bot avcı gemileri olabilirler.

Duvar Kağıdını İndir:
USS Barker ana silah olarak dört adet tek 4’’ (102 mm) top bataryasına sahip. Bu silahların geminin güvertesine eşit aralıklarla geniş bir ateş açısı sağlayacak şekilde dağıtıldığını düşünürsek, aynı anda hepsinin tek bir hedefe yöneltilmesinin, geminin ortasında bulunan bacaların hemen ilerisinde bulunan iki toptan ötürü imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak geminin bu eksikliği oldukça yüksek ateş oranı ile bir miktar da olsa telafi edilebiliyor. Barker ana silahlarına ek olarak iki adet tek 20mm uçaksavar topa da sahip ve en azından gemiye havadan bir miktar koruma sağlayabiliyor, son olara kıçta bulunan 3’’ (76.2mm) top ana uçaksavar silahı görevi yapıyor.
Neredeyse hiç zırhı olmayan Barker bu eksikliğini 30 deniz mili (56 km/sa) hızı ve mükemmel manevra kabiliyeti ile kapatıyor. Müstakbel Barker kaptanları geminin hareket becerilerini kullanarak hafif kruvazörler gibi kendinden emin düşmanların arkasına dolaşabilir ve onları gemide bulunan dört adet 533mm torpido bataryaları ile vurabilir. Hareket becerisi ayrıca sıkıntılı durumlardan kurtulmak için de kullanılabilecek bir avantaj, 150 kişilik mürettebatı ile Barker uzun süre ateşe dayanamayabilir.
USS Barker ilk bakışta çekici bir gemi gibi görünmese ve ilk seçenek olmasa da performansı ile kaptanlarını şaşırtabilecek bir araç, önümüzdeki test oturumunda, ilk fırsatta onu denemeyi ihmal etmeyin! Kim bilir, belki de USS Barker uzun süredir aradığınız gemidir?
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst