Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Welkin Warrens - Çevreler

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,488
Mesajlar
34,780
Reaksiyon Skoru
14,329
Online Süresi
59d 20h 9m
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,756
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
"Bilgi Güçtür”, diye şarkı söyler ozanlar; ve derler ki güç, yolsuzluğa yöneltir. Nezaket ve bilgelik ellerinde olsa dahi, güç her zaman hırslı gözleri ve yarısına kadar çekilmiş bıçakları kendine çekmiştir, hırsızlık yapma, rahatsız etme yada tahrip etme arayışıyla. Bunlar, Welkin Mavna Deposu’nun ve onları korumak için mücadele eden katledilmiş Maymunların kaderiydi. Sonunda, güç gerçekten yolsuzluğa bulaştı ve bilgiyle bilgelik, karanlık çağına girdi. Fakat her zaman böyle değildi. Sağduyu Krallığı, Kaos Çağı’nın küllerinden medeniyet ateşini yapmak için ortaya çıkmadan çok önce, bilinmeyen eller tarafından İnsanlığın başarıları için dağların derinliğinde Welkin adlı görkemli bir tapınak yükseltildi. Gerçek kökeni antik çağlarda kaybolmuştu, Mavna Deposu bilgeler, azizler ve alimler için masalsı bir yol noktasıydı, çünkü Doğru Düzenli Birleşme Kardeşleri, sadece evrensel bilgiyi ve anlayışı yayma arayışı içerisinde her gelene bilinen tüm dünyadan süslü yazıları, sanat eserlerini, düzenekleri ve tasarımları sundu.
İyi Kardeşler, sadece geçmiş dönemlerin tozlu kalıntılarını korumaktan memnun değildi, ancak; verimli entelektüel topraklar benzersiz bir yeniliğe ve başarıya babalık ettiler. Zaman içerisinde keşişler, vahşilik dünyasının bir zamanlar sağır olan yaratıklarının dahi Ambarın insanlarıyla uyumlu bir varlığa yükseldiği kelimelerle ve bilimle diğerlerinin zihinlerini yükseltmeye çok uygun hale geldiler. Bazıları konuşmayı dahi öğrendi. Bugünlerde, karnavallarda ufak bir para için acı verici sıçramalarla “dans eden” ayıları görmek çok yaygın; bu dünyanın köşeleri bu hüzünlü yaratıklarla dolu. Fakat kurtlar çok insani kelimelerle şarkı söylerken, isteyerek dahi olsa iyi dans etmeleri yada gezici satıcıların onlar için müzik aleti çalmaları daha az yaygın.
Ve dolayısıyla, bir zamanlar bilgi arayışıyla unutulmuş yollarda gezinen öğrenmiş sadece birkaç kişinin bildiği Welkin Mavnası, Başkaları için de bilinir oldu. Komşu krallıkların casusları, bilgelerin ve sincapların eğitimine göre kolaylıkla daha … karlı … kullanımlara dönüştürülebilecek olan, korunmasız sözlerin ve cihazların depolarını haber verdi… Ve hayvanların, bir kere kamçıyla ve ateşle yeniden eğitildiklerinde hazır bir işgücü – yada ordu – olabilecekleri. Ordular, aptal Keşişlerin “koruması”nı güvence altına almak için – kısa süre içerisinde – toplanmalı, aksi halde bilgi yanlış ellere düşer.
Fakat keşişler aptal değildi; rekabet eden gruplar olarak dahi, karanlık çağının geldiğini bildikleri dağlık geri çekilme alanlarında çarpıştılar, ve bu nedenle büyük sanat eserlerini dağların altında gizli yollarda; böyle bir gün için yapılmış tünellerde ve mahzenlerde sakladılar. Ve Yüceltilmiş Hayvanlara, tek bir komut verdiler: Aydınlanma geri dönünceye kadar Kendinizi Koruma Altına Alın ve Koruyun. Kaos Çağı gelmişti; muzaffer ordular, köle ve talan arayışı içerisinde Mavnanın Topraklarını sildi geçti ve kutsallığına saygı göstermedi, fakat sadece en büyük sırrı korumak için kendi yaşamlarını veren, kendilerini adamış Kardeşlerin boş raflarını ve soğuk cesetlerini buldular.
Tarihsel kayıtlar burada sona erdiğinde bazı gezginler, Mavnanın eski yerinde garip hayvanları gördüklerini bildirdiler. Fakat hayaletlerin bu yerde gezindiği söylenir ve çok azı, uzun zaman kalır. Kayıp sanat eserlerini bulmak ve Welkin yaratıklarını aramak için son sefer, kötü şöhretli Gideon Halkı kültü mensupları tarafından beş yıl önce yapılmıştı. Hayatta kalan tek kişi, dağın eteklerinde … Gideon Halkı için bile saçma gelecek sözler söylerken ve bilinçsizce atıp tutarken keşfedildi…
 

' VincenzoLaquinta

Level 25
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
31 Ağu 2010
Konular
849
Mesajlar
21,842
Reaksiyon Skoru
1,764
Online Süresi
5h 41m
Başarım Puanı
303
Yaş
25
MmoLira
30
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Teşekkürler
 

Karcemackers

Level 46
TM Üye
Üye
Katılım
28 Nis 2011
Konular
4,027
Mesajlar
56,079
Reaksiyon Skoru
5,784
Online Süresi
0m
Başarım Puanı
405
Yaş
36
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Tesekkurler.
 

LONGINUS

Level 11
TM Üye
Üye
Katılım
14 Ocak 2011
Konular
565
Mesajlar
7,286
Reaksiyon Skoru
979
Online Süresi
0
Başarım Puanı
220
MmoLira
-2
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler..
 

[GA]AspiriN

Level 27
TM Üye
Üye
Katılım
8 Haz 2010
Konular
1,464
Mesajlar
24,800
Reaksiyon Skoru
1,642
Online Süresi
0
Başarım Puanı
295
MmoLira
-3
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşim İçin Teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst