Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Welkin Warrens - Çevreler

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,435
Mesajlar
34,598
Beğeniler
13,828
Yaş
31
MmoLira
967
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN"Bilgi Güçtür”, diye şarkı söyler ozanlar; ve derler ki güç, yolsuzluğa yöneltir. Nezaket ve bilgelik ellerinde olsa dahi, güç her zaman hırslı gözleri ve yarısına kadar çekilmiş bıçakları kendine çekmiştir, hırsızlık yapma, rahatsız etme yada tahrip etme arayışıyla. Bunlar, Welkin Mavna Deposu’nun ve onları korumak için mücadele eden katledilmiş Maymunların kaderiydi. Sonunda, güç gerçekten yolsuzluğa bulaştı ve bilgiyle bilgelik, karanlık çağına girdi. Fakat her zaman böyle değildi. Sağduyu Krallığı, Kaos Çağı’nın küllerinden medeniyet ateşini yapmak için ortaya çıkmadan çok önce, bilinmeyen eller tarafından İnsanlığın başarıları için dağların derinliğinde Welkin adlı görkemli bir tapınak yükseltildi. Gerçek kökeni antik çağlarda kaybolmuştu, Mavna Deposu bilgeler, azizler ve alimler için masalsı bir yol noktasıydı, çünkü Doğru Düzenli Birleşme Kardeşleri, sadece evrensel bilgiyi ve anlayışı yayma arayışı içerisinde her gelene bilinen tüm dünyadan süslü yazıları, sanat eserlerini, düzenekleri ve tasarımları sundu.
İyi Kardeşler, sadece geçmiş dönemlerin tozlu kalıntılarını korumaktan memnun değildi, ancak; verimli entelektüel topraklar benzersiz bir yeniliğe ve başarıya babalık ettiler. Zaman içerisinde keşişler, vahşilik dünyasının bir zamanlar sağır olan yaratıklarının dahi Ambarın insanlarıyla uyumlu bir varlığa yükseldiği kelimelerle ve bilimle diğerlerinin zihinlerini yükseltmeye çok uygun hale geldiler. Bazıları konuşmayı dahi öğrendi. Bugünlerde, karnavallarda ufak bir para için acı verici sıçramalarla “dans eden” ayıları görmek çok yaygın; bu dünyanın köşeleri bu hüzünlü yaratıklarla dolu. Fakat kurtlar çok insani kelimelerle şarkı söylerken, isteyerek dahi olsa iyi dans etmeleri yada gezici satıcıların onlar için müzik aleti çalmaları daha az yaygın.
Ve dolayısıyla, bir zamanlar bilgi arayışıyla unutulmuş yollarda gezinen öğrenmiş sadece birkaç kişinin bildiği Welkin Mavnası, Başkaları için de bilinir oldu. Komşu krallıkların casusları, bilgelerin ve sincapların eğitimine göre kolaylıkla daha … karlı … kullanımlara dönüştürülebilecek olan, korunmasız sözlerin ve cihazların depolarını haber verdi… Ve hayvanların, bir kere kamçıyla ve ateşle yeniden eğitildiklerinde hazır bir işgücü – yada ordu – olabilecekleri. Ordular, aptal Keşişlerin “koruması”nı güvence altına almak için – kısa süre içerisinde – toplanmalı, aksi halde bilgi yanlış ellere düşer.
Fakat keşişler aptal değildi; rekabet eden gruplar olarak dahi, karanlık çağının geldiğini bildikleri dağlık geri çekilme alanlarında çarpıştılar, ve bu nedenle büyük sanat eserlerini dağların altında gizli yollarda; böyle bir gün için yapılmış tünellerde ve mahzenlerde sakladılar. Ve Yüceltilmiş Hayvanlara, tek bir komut verdiler: Aydınlanma geri dönünceye kadar Kendinizi Koruma Altına Alın ve Koruyun. Kaos Çağı gelmişti; muzaffer ordular, köle ve talan arayışı içerisinde Mavnanın Topraklarını sildi geçti ve kutsallığına saygı göstermedi, fakat sadece en büyük sırrı korumak için kendi yaşamlarını veren, kendilerini adamış Kardeşlerin boş raflarını ve soğuk cesetlerini buldular.
Tarihsel kayıtlar burada sona erdiğinde bazı gezginler, Mavnanın eski yerinde garip hayvanları gördüklerini bildirdiler. Fakat hayaletlerin bu yerde gezindiği söylenir ve çok azı, uzun zaman kalır. Kayıp sanat eserlerini bulmak ve Welkin yaratıklarını aramak için son sefer, kötü şöhretli Gideon Halkı kültü mensupları tarafından beş yıl önce yapılmıştı. Hayatta kalan tek kişi, dağın eteklerinde … Gideon Halkı için bile saçma gelecek sözler söylerken ve bilinçsizce atıp tutarken keşfedildi…
 
Üst