Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Faustus Estate - Çevreler

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,435
Mesajlar
34,598
Beğeniler
13,829
Yaş
31
MmoLira
968
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINBir zamanlar çiçek açan ağaçların iskeletleri, rüzgarsız gecelerde dahi, bir zamanlar köpüren kaldırım taşlarının tozda kırık ve hasarlı uzandığı Faustus Mülkünün kıvrımlı yolları boyunca ürkeklikle gıcırdıyor. Bir zamanlar – sıra-dışı olmasa da – mükemmel mimar, Faustus adlı adamı çocukların şiirlerine destek veren kişi olarak hatırlıyor ve yaşlı kadınların anlattığı hikayeleri fısıldıyor.
Mükemmel insanların hüzünlü geleneklerinde, parlaklıkları genellikle artık bu dünyanın parçası olmadıklarında farkedilir. Faustus’un çalışması, halen akademisyenler tarafından övülse de, zamanında, kendi mülküne komşuluk eden sıradan insanların kavrayışının ötesinde fantastik ve paranoya olarak alay konusu ediliyordu. Utanmaya ve paranoya düşürülen büyük mimar, izole yaşantısının etrafında kocaman bir binayla ailesinin serveti tüketilmek üzere içine döndü; haksızca gelip geçenlere karşı korunmak için yüksek duvarlar, gizlilik için büyük yapraklı ağaçlar ve birçok oda.
Kasaba halkı, bir zamanlar mutedil mülke doğru genişleme dalgasında yeniden mırıldandı. Bütün bölmeler, tek bir yerleşik insanla uzlaşmak üzere mi yapılmıştı? Faustus’un eşi yoktu, ne de ailesi, dostları. Bu büyük salonlar, kimin için inşa edilmişti? Bunun yanısıra, kim tarafından… zira ne herhangi biri yerde tek bir işçi görerek yeniden toplayabilir ne de çekiçlerin yada testerenin sesleri duyulabilirdi. Yeni inşaatların hayal kırıklığına uğratıcı kısa bakışları, her sabah ağaçların arasından görünerek, anlatılmaz biçimde gece boyunca dururdu. Mülke giden kapılar kilitli tutulur ve açılması en zor kilitlerle kilitlenir ve zincirlenirdi. Hiç kimse gelmedi. Hiç kimse ayrılmadı. Yine de ev büyüdü, görünürde hiç kimse seyretmiyordu.
Bunlar 300 yıl önce oldu. Faustus’un uzun bir zaman önce, sonsuz oda salonları inşa etme sürecinde öldüğü varsayıldı. Fakat mülkü çevreleyen gizem, hala hakimiyetini koruyor…çünkü her ne kadar Faustus toz ve kemikten başka bir şey olmasa da, odaların yapımı devam ediyor…
 
Üst