Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


H1Z1 Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler ve İpuçları

ZeusZ

Level 1
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
12 Mar 2018
Mesajlar
9
Beğeniler
5
Yaş
14
MmoLira
3
DevLira
0
#1

ATLANTİS2 Olarak 70-120 (Simyasız) (Bosslar Tek Kesilebilir) Tamamen Farmlık Bireysele Önem Verilen , Uzun Vadeli Gelişime ve Yeniliğe Açık Yapısıyla 28 Aralık'ta Sizlerleyiz. TANITIM İÇİN TIKLAYINBu yazıda H1z1 hakkında özellikle yeni başlayan oyuncular için oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm tecrübelerimi, tavsiyelerimi ve ipuçlarını paylaşacağım. Paraşütle iniş, araba güvenliği, harita ve pusula kullanımı ve bazı detaylar sayesinde hayatta kalma ve başarılı olma şansınızı artırmak için kullanabileceğiniz ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz. Bu tavsiyeler tamamen H1Z1 oynayarak elde ettiğim kendi tecrübelerimden oluşmaktadır ve yoruma açıktır arkadaşlar.
Paraşütle iniş

Eğer imkanınız varsa yerleşim yerlerinin fazla olduğu şehir, kasaba gibi yerlere inmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Araziye inerseniz kısıtlı drop alanı bulursunuz ve yerleşim yerlerine uzun süreli, sıkıcı bir koşu yapmanız gerekir. Son güncellemelerle birlikte güvenli alan daha çok Pleasant Valley etrafında beliriyor. Bu bölgeye inmeniz sizin lehinize olacaktır. Bu konuda özellikle belirtmek istediğim iniş tekniğidir. A/D yön tuşlarını kullanarak ve mause ile aşağı yukarı bakışınızı ayarlayarak inmek istediğiniz konumu ve iniş hızınızı belirleyebilirsiniz. Kafa hizasında karşıya doğru baktığınızda karakteriniz uzun süre havada süzülür. Şehirden uzakta bir mesafede oyuna başlarsanız bu yöntem ile süzülerek mümkün olduğunca şehre yakın bir yere iniş yapabilirsiniz. A/D tuşları yön konusunda oldukça etkili. Gitmek istediğiniz noktaya yan dönüp A/D tuşlarını kullanarak süzülmeye çalışırsanız çok daha etkili bir uçuş yapacağınızı fark edersiniz. Bunları birkaç kez denerseniz iyice kavrayabilirsiniz. Doğru noktaya ve hızlı yapılan bir iniş H1Z1’in en önemli noktalarından birisidir.
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.blogalfa.net%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FYeni-oyuncular-i%25C3%25A7in-H1Z1-tavsiyeleri-ve-ipu%25C3%25A7lar%25C4%25B1-1024x576.jpg&hash=063105c22562d20ad5a1c30d45d30b02

Araçların önemi ve güvenliği

Oyunda araçlar sona kalmanız için size oldukça yardımcı oluyor. Hızlı manevra yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Aracınız sayesinde zehirli gazdan kolaylıkla kaçabileceğiniz için güvenli bölgede değilseniz bile etrafınızdaki alanı uzun süre arayabilirsiniz. Güvenli alan daraldıkça aracın önemi dahada artıyor. Aracınız sayesinde yeri geldiğinde tehlikeli bölgelerden uzaklaşabilir yada düşmanınıza karşı savaşmak için daha avantajlı olduğunu düşündüğünüz mevkilere geçiş yapabilirsiniz. Araçların çalışması için akü (battery) ve bujilere (spark plugs) ihtiyacı vardır. Aracınızdan indiğinizde çantada az yer kapladığı için özellikle bujileri yanınıza almanızı tavsiye ederim. Eğer çantanızda fazladan alan varsa çok yer kaplamasına rağmen (300 birim yer) bataryayı da yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede aracınızın başka birisi tarafından çalınma ihtimalini büyük ölçüde düşürürsünüz.
Araçların oyun başlangıcında belli spawn bölgeleri var ama bu bölgelerin hepsi tek oyunda kullanılmıyor. Yani 1 araç için üç adet spawn bölgesi varsa her oyun başında bunlardan sadece birisinde araç oluyor.
Harita ve pusula kullanımı

Yeni başlayanlar için hayati öneme sahip bu konu biraz kapsamlı olduğu için ayrı bir başlık altında detaylıca anlatımını gerçekleştirdim. Oyundan hevesiniz başlangıç aşamasında kaçmasın istiyorsanız bu konuya özen göstermelisiniz. Yeni başlayan ve Battle Royal modunu oynayan arkadaşlar genelde bulunduğu bölgeyi tespit etmeyi ve yön tayinini pek bilmediği için gazdan kaçamıyor. Bu durumdan kurtulmak ve detaylıca öğrenmek için H1Z1 Harita ve Pusula Kullanımı, Yön Bulma Rehberi başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.
Nişangah ve fare hassasiyeti

Oyunun standart fare hassasiyeti oldukça yüksek. Kendinize göre ayarlamadığınız sürece sıkıntı yaşamanız muhtemel. Kendi el alışkanlığınıza göre fare hassasiyetini ayarlamanız yararınıza olacaktır. Bunun dışında nişangah şeklini birçok seçenek ve boyut içerisinden kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu kişisel ayarlar ve özellikle fare hassasiyeti performansınızı önemli ölçüde arttırır.
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.blogalfa.net%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FYeni-ba%25C5%259Flayanlar-i%25C3%25A7in-H1Z1-ipu%25C3%25A7lar%25C4%25B1-ve-tavsiyeler-1024x494.jpg&hash=e58992a6cf2ff76ec95b88c4fbbf6783

Pleasant Valley

H1Z1’e gelen son güncellemeler ile birlikte güvenli alan genelde Pleasant Valley etrafında oluyor. Uzun sürecek olsa da eğer şansınız varsa bu bölgeye iniş yapmayı tercih edin. Bu bölgede birçok yerleşim yeri, araç, silah, çelik yelek bulmanız mümkün. Ayrıca güvenli bölge yakınlarınızda olacağı için araştırma işlemlerine daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ise bu bölgede rakiplerinizin de fazla olacağıdır. Şüphelendiğiniz vakitte bekleyip etrafı dinlemeniz düşmanlarınızın yerini öğrenmenizi sağlar. En zor rakip yerini bilmediğinizdir.
Patlayıcılar, crafting ve önemli detaylar.

Oyunda birçok kişi anlam veremediğim bir şekilde yanına el bombası ve molotof almıyor. Bunu burada belirtme sebebim yeni başlayan arkadaşların bu yanlışı yapmamasını istememdir. El bombası ve molotof özellikle oyunun sonlarına doğru ve ormanlık alanda muhteşem iş görüyorlar. Belirli bölgede sıkışmış rakip için kendinizi riske atmadan kullanabileceğiniz en iyi silahlardır. Ağaç arkasında, odada veya bir duvarın arkasında rakibi patlayıcılarla çok kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca bu silahlar rakibinizi panikletecektir. Benim tavsiyem kesinlikle yanınızda bulundurmanızdır.
Son güncellemelerle birlikte artık el yapımı çelik yelek yapabiliyorsunuz. Çelik yelek oyunda çok büyük fark yaratıyor. Orjinal çelik yelek kadar dayanıklılığı olmasa da hayatta kalmanızı şansınızı ciddi ölçüde arttıracaktır. El yapımı çelik yelek için 1 askeri çanta ve bir kaskı parçalamanız ayrıca envanterinizde 1 adet bant bulundurmanız gerekiyor.
Diğer bir önemli ipucu ise oyunun başlangıcında size verilen sandalet ve botlardan kurtulmaktır. Bu sandalet ve iş botları hareket hızınıza etki etmediği gibi çok fazla ses çıkarıyor. Yerinizin kolay kolay belirlenememesi için bunları çıkarmanızı tavsiye ederim. Eğer sneakers bulursanız hareket hızınızı arttıracağı için giyebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için H1Z1 oyuncusu olarak kendi tecrübelerimi, tavsiye ve ipuçlarını aktardığım bu konuyu vakit buldukça güncellemeye çalışacağım. Soru, görüş yada eklenmesini istediğiniz başlıklar hakkında yorum yapabilirsiniz.
 

Wyvernn

Game Startup
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Dergi Editörü
Turnuva Organizatörü
Grafiker
Hosting Yöneticisi
Ticaret - 100%
3   0   0
Katılım
9 Mar 2015
Mesajlar
9,232
Beğeniler
2,699
Yaş
26
MmoLira
452
DevLira
6
#2
Eline sağlık :)
 

JusiFer

Enjoy the silence ♛
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Developer
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
17 Haz 2010
Mesajlar
16,582
Beğeniler
2,990
Yaş
23
MmoLira
1,036
DevLira
35
#3
Eline sağlık, teşekkürler :)
 
Üst