Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Üniversitelilerden ‘Çocuk İhmal ve İstismarı’ kitapçığı

memoksi

aurora
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Tem 2009
Konular
761
Mesajlar
1,921
Reaksiyon Skoru
273
Online Süresi
2d 7h 41m
Başarım Puanı
258
Yaş
26
MmoLira
135
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Son günlerde gündemde olan ‘çocuk istismarı’ konusunu üniversiteliler ele aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı öğrencileri, 'Çocuk İhmal ve İstismarı' (Child Abuse and Neglect) dersi kapsamında bir kitapçık hazırladı. Kitapçığı, dersi alan bir grup öğrenciyle hazırladığını belirten Doç Dr. Raziye Bilge Uzun, anne babaları bilgilendirerek, toplumun bilinç seviyesini yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.
‘KİTAPÇIKLA HERKESE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ’
'Çocuk İhmal ve İstismarı' kitapçığı, ihmal ve istismar türleri, istismarda nerelere başvurabileceği, ihmal ve istismarın çocuk üzerindeki etkilerini anlatıyor. Doç. Dr. Raziye Bilge Uzun, “Çocuğun kendi haklarını bilerek yetişmesi ve özgüven sahibi olması gerekir. Bu kitapçığın tüm yetişkinlere ve çocuklara bir el kitapçığı niteliğinde olması amaçlanıyor" dedi. Doç. Dr. Uzun, cinsel istismarın yüzde 75'inin ailede, yüzde 15'inin aileye yakın bir yetişkin tarafından gerçekleştirildiğine de dikkat çekti.
Kitapçık, Bahçeşehir Üniversitesi'nin internet sitesinden de indirilebilir.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst