Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Kıyamet - Apocalypse Now (tanıtım)

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINTür : Dram / Aksiyon / Savaş
Gösterim Tarihi : 8 Ağustos 2008
Yönetmen : Francis Ford Coppola
Senaryo : John Milius , Francis Ford Coppola , Joseph Conrad (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Vittorio Storaro
Müzik : Carmine Coppola , Mickey Hart , Francis Ford Coppola
Yapım : 1979, ABD , 153 dk.
Oyuncular

Marlon Brando (Colonel Walter E. Kurtz) , Robert Duvall (Lt. Colonel Bill Kilgore) , Martin Sheen (Captain Benjamin L. Willard) , Frederic Forrest (Chef Jay Hicks) , Albert Hall (Chief Phillips) , Dennis Hopper (Foto muhabir) , Harrison Ford (Colonel Lucas) , Laurence Fishburne (Tyrone Miller) Yüzbaşı Willard komutasındaki ekibin görevi, Vietnam’da Amerikan ordusuna başkaldırmış olan ve vahşi yöntemlerle bir orman kabilesini yönetmekte olan Albay Walter Kurtz’ü öldürmektir.

Kurtz'ün izini süren Yüzbaşı Willard, savaşın karanlığı ve acımasızlığı altında giderek takip ettiği kişiye benzemeye başlayacaktır.

Joseph Conrad'ın "Karanlığın Kalbinde" kitabından ve karısının notlarından da faydalanarak Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan film, sinema tarihinin en ünlü savaş filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Coppola, kolonileşme döneminde geçen kitaptaki hikayeyi Vietnam Savaşı'na taşımış.
 
Üst