Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Ben-x

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
926
MmoLira
0
DevLira
0
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fbeyazperde.mynet.com%2Fimages%2Ffilm%2F4043-ben-b.gif&hash=16fd88e6e69378020b53ec4275c5c2bf
Tür : Dram​
Gösterim Tarihi : 25 Temmuz 2008
Yönetmen : Nic Balthazar
Senaryo : Nic Balthazar , Nic Balthazar (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Lou Berghmans
Müzik : Praga Khan
Yapım : 2007, Belçika / Hollanda , 93 dk.
Oyuncular

Greg Timmermans (Ben) , Laura Verlinden (Scarlite) , Marijke Pinoy (Anne) , Pol Goossen (Baba) , Titus De Voogdt (Bogaert)
<
Yaklaşık beş yıl önce Belçika&#8217;da otistik bir çocuk toplumun baskısına dayanamaz ve intihar eder. Bu olaydan çok etkilenen Nic Balthazar&#8217;da bu hikayeyi beyazperdeye taşımaya karar verir. Ben X, yönetmenin ve Ben&#8217;i canlandıran başrol oyuncusu Greg Timmermans&#8217;ın ilk sinema deneyimi olmasına karşın, ikili bu işin altından başarıyla kalkıyor. Bunda kuşkusuz yönetmen Balthazar&#8217;ın, Ben X&#8217;i sinemaya uyarlamadan önce kafasındaki hikayeyi çeşitli formlarda yeniden yaratması etkili olmuş. Hikayeden etkilenen yönetmen, önce hikayeyle ilgili bir kitap yazmış, daha sonra da bu kitabı tiyatro oyununa dönüştürmüş. Tiyatro oyununda da filmde kullanılan belgesel görüntülere yer veren yönetmen, zamanı geldiğini düşündüğünde de kendi eserini bilgisayar oyunundaki yapıya uygun bir biçimde sinemaya uyarlamış. Bilindik teması ve basit olay örgüsüne karşın, Ben X hem derin anlamlar taşıyan hem de sinemaya getirdiği yenilikçi anlatım formuyla da dikkat çeken bir çalışma.​