Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Açık liselilerden ‘sınavlara erteleme’ talebi

  • Konbuyu başlatan memoksi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 178

memoksi

aurora
Moderator
Katılım
13 Tem 2009
Konular
762
Mesajlar
1,923
Reaksiyon Skoru
277
Online Süresi
2g 8s 4d
Başarım Puanı
258
Madalyalar
1
Yaş
26
MmoLira
140
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
39

EFSANEVİ BONUS VEREN BAŞLANGIÇ KOSTÜM VE SİLAHLARI NESNE MARKETTE ÜCRETSİZ ! DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BOSS VE ZİNDANLAR TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ EMEK SERVERI CİNOMEL2'DE. DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINÖrgün eğitime devam edemeyenlerin kaydolduğu Açıköğretim Lisesi’nin öğrencileri, sınav tarihlerinin ileriye alınması için Change.org’da imza kampanyası başlattı. İris Ceren Kıraç’ın başlattığı kampanyanın gerekçesinde ders seçme tarihleriyle sınavlar arasındaki sürenin, sınavlara hazırlanmak için yeterli olmadığı vurgulanırken, ders kitaplarının da bir an önce dağıtılması istendi. Metinde şu ifadelere yer verildi:
“Açıköğretim Lisesi örgün eğitim-öğretime devam edemeyenlerin diploma alabilmesi için önemli bir fırsat. Ne var ki sistemde ders seçme ve sınav tarihleri arasındaki süre sınavlara hazırlanmak için yeterli değil. Üstüne kitapların dağıtımı ders seçiminden haftalar sonra yapılıyor. Amacımız bu sürecin düzenlenmesiyle açık liselilerin mağdur edilmemesi.
HALA ELİMDE DERS KİTAPLARI YOK
Ayrıca 2017-2018 akademik yılı başladıktan sonra bazı ders kitaplarının toplatılması, bir öğretmenle sınıf içinde okula devam edemeyen açık lise öğrencilerinin zorlanmasına neden oluyor. Her ne kadar ders kitapları internette bulunsa da takdir edilmelidir ki ekran üzerinden ders çalışmak zor, o kitapları teker teker bastırmak pahalı. İkisini de yapamayan, yapacak durumu olmayanlar göz ardı edildi. Ziraat Bankası’na para yatırılarak yapılan kaydın ardından ders seçme sisteminin açılması ve öğrencinin hangi dersleri alacağına karar vermesi sınava hazırlanma sürecini rahatlatacak. 12 Eylül’de gerekli ücreti yatırmama rağmen ders seçimimi 18 Ekim’e kadar yapamadım. Ders seçiminden sonra kitapların gelmediğini ve gelmelerine en az 2 hafta daha olduğunu öğrendim. Hala elimde ders kitapları yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.”
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst