Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Radyo , Sinema Ve Televizyon - Bölüm Tanıtımı

memoksi

aurora
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Turnuva Organizatörü
Ticaret - 100%
2   0   0
Katılım
13 Tem 2009
Konular
760
Mesajlar
1,920
Beğeniler
268
Yaş
25
MmoLira
112
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINSayısal (digital) teknoloji, son yüzyılda kitle iletişiminin etkin mecraları olan radyo, televizyon ve sinema sektörünün geleceğini ve yaşam içindeki etkin rolünü her geçen gün arttırmaktadır. Küreselleşen medya gerçeği, çağdaşlaşma sürecinde ülkemizin değerlerinin korunması sorumluluğu ve bilincinde olan medya çalışanlarına gereksinim duymaktadır. Yerel ve ulusal radyo-televizyon kuruluşlarının sayıları hızla artarken bu sektörlerde görev alacak bireylerin aynı zamanda yeni iletişim teknolojileri konusunda bilgili olmaları da beklenir hale gelmiştir. Sinema sektörü de bu teknolojik değişimlerden etkilenmiş, buna paralel üretimler ortaya konmaya başlanmıştır.
Günümüzde alanın uzmanlarının etkin ürünler tasarlayıp üretebilmeleri için kurama ve estetik bakışa dayalı, ileri düzey teknoloji ile desteklenmiş bir eğitimden geçmeleri gereklidir.
Bu yaklaşım ışığında Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, öğrencilere, medya üretiminin uygulamalı yönleri ile kuramsal çalışmaları bir araya getirebilecekleri özel çalışma alanları sunar. Bölümün amacı, deneyimli akademisyenler ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan akademik kadro ve donanımlı stüdyolarla birlikte öğrencilerin mesleki, sanatsal yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olmaktır.
 
Üst