Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Neler Yapabiliriz ? Neler oyuncuları oyuna bağlar ?

Mnops

Level 2
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
3
MmoLira
0
DevLira
0

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Merhabalar ben bildiğiniz üzere MrCastiel. Gerçek adım ilker ve öncelikli olarak Zarkon sunucusunun nereden nereye geldiğini bahseden konuma buradan ulaşabilirsiniz.Buraya Tıklayınız.

Öncelikli olarak yetkili olarak forumda görevli olan arkadaşların başı tabi ki de yoğunluktan dolayı ağrıyordur ki 1000 1100 hadi diyelim aktif olarak 1500 kişinin olduğu bir değil tam üç sunucuyu kaybettikleri gün yüzü gibi gerçek. Zamanında sunucumuzda lag sorunu olmadan sorunsuz bir şekilde oynadığımız zamanları arkadaşlara hatırlatmak isterim. Bu sunucuların datalarının bir arada olduğu ve 3 sunucudan oluşan toplulukta da bunun gibi sorunlara rastlamamızın tabi ki işletim hızı sağlam bir makine ve veri yolu sağlam bir internet alt yapısından geçtiğini de unutmayalım. Klasik Türk hesabına bir değinirsek hemen TL bazında bir bol sıfırlı bir sunucu kirası hadi diyelim sunucu da onların desek yine de bol sıfırlı bir makine ücreti ve bol sıfırlı bir internet alt yapısı tabi ki de karşımıza çıkacaktır.
Bir mühendislik öğrencisi olarak her zaman maliyet tabanlı işlerin yapıldığını gerek kendi şirketimde gerek ise staj yaptığım büyük firmalarda yeterince anladım. Eee şimdi gelelim Elym2 sunucularına. Sunucular para kazanıyor mudur ? Evet Editli sunuculardan kalan onlinelerden tabi ki de akmasa da damlar vaziyette bir para geliyordur.
Şimdi dobra dobra eleştiriye gelebiliyorlar mı anlayalım;

Ben bu sunucuya Zarkon'un açılması ile katıldım. Ama önceki sunuculardan gelen kişiler ile geçen konuşmalar "Türkay nasıl olsa maaşını alıyor. Başka kimseyi de yetkili olarak göremiyoruz. Bir iki gün ilgilenir sonra takmaz. Gün gelecek sunucu diğer sunucular gibi in cin top oynayacak online kimin umurun da ki ?" diyen arkadaşlara kulak asmadığımız günlere gerçekten üzülüyorum. Şimdi işin açıkçası şunu da söylemek gerek neden daha fazla kazanacak iken daha fazla aktif oyuncuyu kaldıracak bir altyapı mevcut iken elinizde TURKMMO gibi de bir forum var iken (18 Milyona ulaşan Mesaj istatistiklerinde sadece Mt2 Server Tanıtımları 8 milyon mesaja ulaşmış) neden kendi forumlarında bile doğru düzgün Banner tanıtım ya da başka sitelerde tanıtım göremedik. Bu düpedüz EGO tatmininden başka bir şey olmayıp az buçuk para kazanıp sunucuyu OFİSTE KULLANDIKLARI KAĞIT gibi buruşturup oturdukları yerden bir ÜÇLÜK salladıkları çok açık gerçek.
Geçen sefer yetkili arkadaşımın @admin yaptığı yorumda destek paneli kendi kendine çalışabilir bir seviyeye gelecek ve yönetim rahatlayacak. Bunun için çabaladığımız için oyuna eklenti ya da yenilik getiremiyoruz işlerimiz var diye bir ibarede bulunmuştu. Şimdi şunu da söylemek isterim. Bir dere ya da ırmak üzerinden bir köprü inşaatı yapılırken tüm derenin suyunu kesmek mi gerekiyor. Destek panelinin kendi kendine çalışması size online oyuncu getirme kazancı anca %10 diye tahmin ediyorum. Çünkü hızlı destek sistemi olacak. Ama madem bu kadar devoloper bir şirketsiniz. Şunu da düşünmeniz lazım. Her zaman kodlama kısmında illa ki bir saçmalama çıkacak. O hızlı kendi kendine yürüyecek koşacak uçacak olan destek sisteminde ben meyve suyu isterken site bana bir cin tonikle gelebileceğini iyi düşünmeniz lazım. Bu kadar büyük çaplı bir projeyi yürütürken nasıl yemek yemeyi unutmuyorsanız azıcık da sunucular ile uğraşıp biraz ilgi biraz yenilik mi denir artık yoksa biraz kendinizi göstermeye çalışsaydınız daha iyi olur muydu. TABİKİ DAHA İYİ OLURDU. Destek paneli geldi diye yeni başladığınız reklamlarda
KENDİ KENDİNE ÇALIŞAN SÜPER ALGORİTMALI BİR SİSTEM YAZDIK GELİN SUNUCUMUZDA OYNAYIN! Derseniz bu millet size güler. Çünkü bir tarayıcı tabanlı bir oyun oynamıyoruz. Biz destek sistemiyle de oynamıyoruz. Bizi ilgilendiren oyun içerisi ve olur da bir sıkıntı çıkarsa kısa sürede (1-2 gün içerisinde) destekten ulaşabileceğimiz bir yetkili.
Hayır şimdi şunu da soruyor insan kendine "Türkay'ı denetleyen biri de mi yok. Burası şirket ise çalışma kollarına ayrılmış demektir. Bu sunucuların yönetimi Türkay'a ait ise bu kişiyi de denetleyen birisi illaki olmalıdır. İş ile arkadaşlık başka mevzular olup gerekenler de değerlendirilmelidir ve uygulanmalıdır da. Şimdi bu kadar öz güveni yerinde birisi yenilik getirmemekte ve sunucuyu göz göre göre ateşe atıyorsa bir cezası olmalıdır. Hayır yani denetleyen birisi varsa da nasıl bir açıklama yapıyor da bu kadar yatırımın boşa gittiğini inandırabiliyor Türkay şaşırıyor insan ". Tek dediğinin oltayı denize atıp "KISMET" demesi ya da "Tüh tutacaktık yemi kaptı gitti balık" dediğini hissediyorum gibi. Şunu da unutmamak gerek. Aynı files altyapısı ile 3 sunucu açıp bu kadar aktif oyuncu olduğun da da insan artık "KISMET" demekten vazgeçip biraz çalışması ve çalıştığını göstermesi gerekir. Yoksa kim nasıl anlayacak neler ile uğraşıp geliştirdiğini. Göstermediğin sürece senin yaptıkların kimin umrunda olacak ki. Anca işte böyle eleştiriye maruz kalırsın.
Madem sunucularına bu kadar güveniyorsunuz aktif oyuncu patlayacak diyorsunuz o zaman HODRİ MEYDAN. Online sayaçları şişirilmeden eklensin. Bizde Adminlerimizin en iyi server listelerine yazdıkları ELYM2 sunucuların ne olduğunu görelim. Diğer sunuculara göre neredeyiz nerelere geldik kendimizi karşılaştıralım. Tavsiye olarak şunu da söyleyeyim. Ben bunu yaptım diye bir yerde bırakmak değil senin klasmanında ki kişilerin neler yaptığını da inceleyip onlardan bir adım önde olmaya çalışmaktır asıl konu. Kendi klasmanında ben ne kadar iyiyim dersen de şöyle söyleyeyim dışarıdan bakıldığında neysen o sensin. Hani bilmem anlatabildim mi ?
Buradan Türkay'a @shorty bir alkış göndermek gerekir.:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

Şimdi ise bunları kurtarmanın bir kaç yolunu verelim;

• Öncelikli olarak GEMİ SAVAŞI eklentisi yapılmalı ve her akşam mesela 20.00 da bu etkinlik gerçekleştirilmeli. Öldürdüğümüz kişilerden NP vb bir puan gelerek bizim hanemize eklensin ve sıralama ilk olarak Seviyeyi sonra NP puanını sonra da oyun süresini baz alarak sıralanabilir. (Artısı nedir diye soranlara = Hodri meydan bakalım AFK süresi ile daha neler yapılabilir. Aktif olup savaşın diye bir zorunluluk getirebilir. Oyuncu oyunda kalmaya zorlanır ve mutlu son olur.)
  • Seviyeli evcil hayvanlar getirilebilir. Böylelikle 105 Seviye olsakda yanımızdaki hayvan neden 14-15 gidip şunu 60 80 seviyeye çıkartayım özellikleri artsın denebilir.(Artısı nedir diye soranlara = Petlere karakter damageleri Max levelinde 5 gelecek şekilde eklenebilir. Seviyelerinin yükseltilmesi zor hale getirilebilir. Böylelikle oyunculara yeni uğraşlar verilmiş olur. Zaman harcayan ekstradan savunmaya sahip olur.)
  • Haftada bir kez Lonca Savaşları düzenlenebilir.
  • Ayda bir kez bire bir vs turnuvaları düzenlenebilir.
  • Buz Cadısı ve 105 Level maplardaki bosslara eşyalar eklenebilir . (Mesela Seviyeli pet yumurtaları) eklenebilir.
  • Katacomb, Nemere ve Razador mapları açılabilir. Kesinlikle kule önüne koyulan bir boss değil asıl amacına uygun bir sistem ile eklenilen özel haritalar oyunu daha da canlandırabilir.
  • 105 Level biyolog görevi getirilebilir. Bu görev de Liderin Notu görevindeki gibi 105 Seviye haritalarından düşebilir. 105 seviye haritalarındaki bosslar bu sayede canlandırılabilir.
  • Kesinlikle ama kesinlikle DAMAGELER TEKRAR düzenlenmeli.
  • Damageler kaldırıldıktan sonra yüzükler kaldırılması tekrar düşünülebilir.
  • İtemleri ruha bağlama değil kilitleme sistemi getirilebilir.
  • Lütfen şu bir haftalık mail değiştirme sistemini değiştirip bir günlük sisteme döndürülsün ki oyunu bırakan kişiler karakterlerini rahat devrede bilsin ve aktif oyuncu döngüsü kazanılsın.
  • 105 Seviye haritalarına giriş seviyeleri arttırılmalıdır. Bu sayede düşük seviyeli kişilerin bu hariyata girmesi engellenir.
  • Ejder 2 CH'li Sisteme dönderilebilir. Oylamaya sunularak Kıvrık Sisteminin istenilip istenmediği sorulabilir. CH1 Şifre girilerek CH2 Şifrenin seçildiği klasik sisteme dönüştürülebilir. 2 chli sistemde savaş olasılığı artar ve giriş için eşya istediğinden belirli bir sayıda giriş olur böylece emek oranı artar.
  • Oyunda şebnem vs. fazla olmadığı için gerekli savunmayı ve saldırı gerçekleştiremediğimizden oyuna Çiçek Demeti Kutusu şeklinde içinden 5'erli ya da 1'erli şekilde metinlerden çıkartılması,sürgün slotlarından düşürülmesi iyi bir pazar arayışı olabilir.
  • Oldu ki yeni başlayacak kişilerin "Biyologu herkes bitirmiştir o servera başlanır mı" diye şikayet edip vazgeçmelerindense bu konu hakkında bir çalışma düzenlenebilir. (Araştırmacı özütü nesne markete koyulabilir)
  • Nesne market canlandırılmalı ve eşyalar ile zenginleştirilmeli.
  • Pet sistemi süresiz değil yavrucuk sandığından çıkacak 1 2 günlük sistemde yapılıp oyundaki bosslar daha çok aktif hale getirilebilir.
  • Çöl savaşlarının daha aktif olmasını sağlamak adına öldürdüğümüz 100 level üstü kişilerden 10 derece gelebilir ve sonrasındaki iki dakika boyunca bu kişiden derecen almadığımız bir düzenleme yapılabilir.
  • Daha çok efsunlu kostüm ve saç seçeneği eklenebilir. Böylelikle görünüş farklılığı ve diyazn arttırılabilir.
  • Yaşam meyvelerinin süresi kısaltılarak verdiği derece düşürülebilir böylece ve oyuna yaşam meyvesi kullanmak için giren arkadaşların daha çok giriş yapması sağlanır ve açık pazar oluşturulabilir. Yaşam meyvesinin diğer bosslara da ekleyerek böylelikle diğer bosslarında aktive edilmesi tekrar sağlanabilir.
  • Offline pazar sistemi güncellenip 1t ile 24 saatlik sistemine yani kendi sistemine döndürülebilir. Böylelikle oyuncunun nasıl olsa pazarım açık deyip oyuna girmemezlik yapmasındansa sürekli pazarını kontrol edip oyunun psikolojik olarak hatırlatması yapılabilir ve böylelikle zorundalık yaratılarak oyuncuyu oyunda tutmaya çalışılabilir.
@Shorty @admin

LÜTFEN KONU ALTINA OLDU Kİ DEVAM EDECEK VE BENİM GİBİ BU SERVERI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIM OLURSA DÜŞÜNCELERİNİ YAZSINLAR ANA KONUDA LÜTFEN TOPLAYALIM.

Son düzenleme:

NooPaniK

Level 1
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
4
MmoLira
0
DevLira
0
Selam aleyküm . Kardeşim ellerine sağlık güzel yazmissin ama sborty nin umrunda deil . Yazık sw açanlar nasıl user çekerim diye düşünür ler burdakiler umrunda deil . Bunların işleri hafta da bir fotoğraf paylaşmak başkada yaptıkları yok. Emeklerimiz boşa gidiyor.

Konu Sahibi
Konu Sahibi
M

Mnops

Level 2
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
3
MmoLira
0
DevLira
0
Selam aleyküm . Kardeşim ellerine sağlık güzel yazmissin ama sborty nin umrunda deil . Yazık sw açanlar nasıl user çekerim diye düşünür ler burdakiler umrunda deil . Bunların işleri hafta da bir fotoğraf paylaşmak başkada yaptıkları yok. Emeklerimiz boşa gidiyor.
Hocam destek panelinin bitmesini bekliyorlar ve gördüğünüz üzere bir çok yenilik getireceğiz dediler. Bir çok oyuncuyu bu bildiriyle tekrardan geri döndürüp eşyalarını satmamaya ikna etti gibiler. İnşallah dediklerini yaparlar ve bol aktif oyunculu bir sunucuda emeklerimizin karşılığını alarak oyunumuzu oynarız.