Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Vatan-Bayrak-Millet-Ülkücü Sözleri

• Konbuyu başlatan ÖnceVatan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 702

5c6d69fc4b2ba

Hatali Profil: ÖnceVatan

MT2GO/1-120 EMEK/LYCAN YOK/SİMYA YOK/01 HAZİRAN 19:00'DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

» Yani benim fakir, cesur, çalışkan milletim, her millet gibi büyük türk milleti.

» Şükürler olsun ki türküm bununla da gurur duyuyorum.

» Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, herşeyden evvel türkiyenin istikbaline, kendi benligine, millî ananelerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.

türk kİmdİr?
» Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. bu sahne 7 bin senelik, en aşağı bir türk beşiğidir. beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; türk oldu. türk budur. yıldırımdır. kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

» Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

» Türk denince aklıma gelen ilk şey şu oluyo:alengirli işler nerde çakallık,üçkağıtçılık var hep ordayız.tabi bazı kişilerin haricinde.en iyi türk ileriyi düşünendir.ülkesi için fayda sağlayan ve çalışkan türk istiyorum ben

» Ümmetimin idaresi birgün türklerin eline geçecek. hz.muhammed(S.A.V.)

» Bu memleket tarihte türktü halde de türktür ve ebediyen türk kalacaktır. (Atatürk)

» Tarih türklerden çok şey öğrendi onların elinden çıkma öyle eserler var ki bunlar medeniyetin birer ziynetidir. (hamme)

» “Ey türk! titre ve kendine gel” tarzında bi söz vardı. tam olarak böyle miydi bilmiyorum. hatta kimin söylediğini de bilmiyorum ama vardı.

» Türkü översin,ödersin bedeli…türke söversin alırsın nobeli.

» Türklük bedenimiz islam ruhumuzdur; ruhsuz beden cesettir.

ATATÜRK’ün Türklük İle İlgili Sözleri

Milletleri yükselten bu hususa bir amil daha ilave edelim; Milletlerin kalbinde intikam hissi olmalı. Bu alelade bir intikam değil, hayatına, istikbaline, refahına düşman olanların zararlarını dermeyi hedef tutan bir intikamdır.

Bütün dünya bilmeli ki; karşımızda böyle bir düşman oldukça onu affetmek elimizden gelmez ve gelmeyecektir. Düşmana merhamet, aciz ve zaaftır; bu insaniyet göstermek değil, insanlık hassasının yok olduğunu ilan eylemektir.

Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Şu anda, büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın, en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.

Türk, Türk olduğu için asildir. Çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz.

Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım ve şerefim vardır.

Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlatlarından ibarettir. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır

Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Çünkü Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Ve çünkü, Türk milletinin yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, müspet ilimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)