Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Akıllı telefonunuzun sahte olduğunu nasıl anlarsınız?

DarkKnights

Fahri Üye

ErnaMt2 / 1-99 ORTA EMEK YAPISIYLA / LYCAN/SİMYA/KUŞAK/PET YOK / EĞLENCENİN TADINDA ZİRVE YAPMAK İÇİN DURMA SENDE ARAMIZA KATIL/ ERNAMT2 6 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:00 DA AÇILIYOR![DETAYLI TANITIM]

Yüksek özellikli akıllı telefonlar oldukça yüksek fiyat ile raflarda yerini alıyor ve fiyatın yüksek oluşu dolandırıcılar için bir fırsat oluyor. Popüler akıllı telefonların birebir kopyasını yapan dolandırıcılar, orijinal telefonmuş gibi piyasaya sürüp insanları kandırıyorlar.


Üretilen kopya telefonlar o kadar gerçekçi oluyor ki özellikle acemi kullanıcılar tarafından ayırt edilmesi zor oluyor. Durum böyle olunca insanlar akıllı telefon alırken tedirgin oluyorlar. Bir cihazın sahte olup olmadığını anlamak için sayısız yollar ama sahte olduğuna dair işaretler akıllı telefonlara göre farklılık gösterir.


Ancak tüm cihazlarda kullanabileceğiniz AnTuTu Officer uygulaması telefonunuzun sahte olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.


AnTuTu Officer uygulamasını nasıl kullanacağınızı aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.


Adım 1


Play Store'a gidin ve 'AnTuTu Officer' için arama yaparak uygulamayı indirin.Adım 2


İndirdikten sonra uygulamayı başlatın.
Adım 3


Cihazınıza bağlı olarak, güncelleştirilmiş bir sürümü ile mevcut AnTuTu Officer uygulamasını değiştirmenizi isteyen bir ileti alabilirsiniz. Devam edin ve katılıyorum deyin.
Adım 4


Güncelleştirmeyi yüklendikten sonra AnTuTu Officer’i açın. Tamamen yeşil bir ekran açılacak ve prosedürü başlatmak için bu ekranın alt kısmındaki 'Başlat' düğmesine tıklayın.
Adım 5


AnTuTu Officer en kısa sürede kamera ve bir QR kod ile tarayıcıda aktive edilecek. Bilgisayar veya başka bir cihaz üzerinden y.antutu.com web sayfasını açabilirsiniz.

Görselde gösterildiği gibi kamera ile QR kodu okutuyorsunuz.


Adım 6.


QR kod tarandıktan sonra işlemin tamamlanması birkaç saniye sürebilir. Eğer ekran aşağıdaki gibiyse cihazınız orijinaldir.
7. Sahte


Eğer ekran aşağıdaki gibiyse ne yazık ki cihazınız sahte bir ürün.


 

bars472

Site Admini :)
  • 2. Oyun İncelemeleri Yarışması
  • Turkmmo 2015 Yılının En Geyik Üyesi
1)Tv deki 400tllık teli almayın %100 sahte dir :D
2)kutusunda kvk etiketi olmayan telefonları almayın :D
3)güvenilen yerden alın 3 kuruş fazla pahalı olsa bile oradan alın ''ucuz etin yahnisi yavan olur'' derler :D
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst