Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Shadow Upgrade Rehber.

emolcan2

Level 26
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
24 Haz 2010
Mesajlar
22,738
Beğeniler
1,685
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN
Selam arkadaşlar.

Bu konuda size oynadığımız patch in en iyi ve yapması en zahmetli silahı olan Shadow un yapım aşamasını anlatacağım.Elimden geldiğincede resimlerle anlatmaya calışacağım.Eksik resimler olacaktır , zamanla elime geçtikce yenileyeceğim.Önemli olan bilgi sahibi olmanız.

Öncelikle tabii ki 45 level olmanız gerekiyor.Ama 45 level olmanız demek direk Shadow yapımına başlamanız demek değildir.Ciddi anlamda sabır ve maddiyat gerektiren bir silahtır.En iyimser haliyle bile 1000 gold civarında sermayeniz olması sizin için iyi olacaktır.Bunun içinde 45 level olduktan sonrakı yapmanız gereken öncelikleri yapmanız karakterinizi iyi bir seviyeye getirmeniz gerekli.Forumu araştırırsanız eğer 45 level olduktan sonra yapmanız gerekenler vs. birçok bilgi edinebilirsiniz.

Gelelim silahın yapım aşamasına ;

Shadow un yapımında kullanılan silahlar farklı farklı 3-4 adet silahtan oluştuğundan bu silahları yapma önceliğiniz size kalmış.Sonuçta hepsinin sonu Shadow olacak :) Ben anlatım gereği küçükten büyüğe doğru anlatacağım.Sizde bu sıraya uyarsanız silahlara sahip olma konusunda sıkıntı çekmezsiniz.

NOT : Resimlerde farklı classlarn silahları olacaktır.Bu sizi yanıltmasın.Classların önemi yok siz sadece silahlara ve kendi classınıza odaklanın.Kendi karakterime Shadow u yaparken bazı resimleri çekmeyi unuttum.Bu nedenle gerekli olan bazı silah resimlerini arkadaşların yardımıyla edindim.

Aşağıdaki silah Po Hvaran 6 kişilik dg sinin son bossunun kutusundan veya Po Hvaran 24 kişilik alanın içinde bulunan çarklardan düşüreceğiniz silah kutusundan düşmektedir.Mavi anahtar satın alarak kendi classınızın silahını elde edebilirisiniz.Bu silah diğerlerine nazaran daha kolay yukseltilmektedir.Nedeni de +5 olduktan sonra +6 kilidini açmak için yüksek maliyetli bir item istememesi.Elinizde bulunan çöp diyebileceğiniz yeşil renkte silah , yuzuk , kolye vb. herhangi bir item ile +6 kilidini açabilirsiniz.

Bende diğer yukseltımleriyle ugrasmadan +10 halini direk göstermeyi uygun gördüm.


Şimdi sıra Mushin tower da 7. katı bitirmekte.Aslında önceliğinizde olabilir baştada söylediğim gibi bu tamamen size kalmış.Bu katı bitirdiğinizde size silah kutusu atacaktır.Bu kat başlangıçta size zor gelebilir bu nedenle dusen silah kutusunu yine mavi anahtarla açıp classınızın silahını alabilirsiniz.Eğer rahat gecıyorsanız normal anahtarlada deneyebilirsiniz.Neyse silahımızı alalım ve +5 yapalım.Soldier silahı +6 kilidini açmak için yukarıda bahsetmiş olduğum Sorcerer silahının +10 halini istiyor.Aşağıda bu birleşimi görebilirsiniz.+6 kilidini açtığımız Soldier silahını yukselterek +10 yapıyoruz.

Bu silah epey bir süre kenarda bekleyecektir.Eger hosunuza giderse kullanabilirsiniz.

-----------------------------------------------
-----------------------------------------------

Aşağıdaki Pirate silahı Blody Shark Harbour 6 kişilik dg sinin son bossunun kutusundan veya bu dg nın 24 kişiliği olan Dark Shark Harbour alanının içindeki çarklardan düşmektedir.Bu silah +5 olduktan sonra +6 kilidinin acılması ıcın aşağıdaki silaha ihtiyaç duymaktadır.


Bu silahı platinium ile cash shoptan ,token ile Wolf Hills te Sea Arbor Village adlı bölgedeki bir NPC den veya Auction dan satın alabilirsiniz.
(Swordmaster için bu silah diğer silahlarda olduğu gibi yine NPC de bulunmamaktadır.)

Her iki silahta +5 olduktan sonra artık Pirate silahının +6 kilidini açabiliriz.+6 kilidini açtığımız Pirate silahını +10 yapıyoruz.


Şimdi sıra Mushin Tower 8. katı bitirmekte.Bu katta toplamda 3 adet boss bulunmaktadır ve sürelidir.Size silah kutusunu verecek boss 2. olandır.Bu nedenle 2. boss a kadar kesmeniz kesin gereklidir.3. yu kesmesenizde olur herhangi bir drobu yoktur.Neyse silahımızı alalım ve +5 yapalım.Anger silahı +6 kilidinin açılması için yukarıda gösterdiğim Pirate silahının +10 u na ihtiyaç duymaktadır.Aşağıdaki gibi birleşimlerini yapıyoruz.+6 kilidini açtığımız Anger silahını yukselterek +10 yapıyoruz.


----------------------------------------------------
----------------------------------------------------

Şimdi sıra Shadow un son aşaması olan 7. kat ile 8. katın yani Soldier +10 ile Anger +10 un birleşimlerinde.
(İstenilen materyal : Tanesi 5 gold civari olan Moonwater Evolution Stone (9 adet) , tanesi 35-40 gümüş olan 220 Kristal (Bu kristalleri genelde Faction görevleriyle elde ediyorsunuz) ve 92 gold)

Shadow silahı da +5 ten sonra +6 kilidi için 36 lvl dg sınden düşürdüğünüz Flame silahlarının +10 halını ıstemektedir.Herkes burda Flame ne alaka diyebilir ama arkadas istiyor yapacak bırsey yok :)


(İstenilen materyal : Tanesi 10-15 gümüş olan Po Hvaran Spirit (20 adet) , tanesi 35-40 gümüş olan 170 Kristal (Bu kristalleri genelde Faction görevleriyle elde ediyorsunuz) ve 72 gold)


Buda +10 hali :)

Anlatırken kolay olan birleşimler inanın ki yaparken o kadar da kolay olmayacaktır.Örnek vermek gerekirse en basit bir silahın diğeriyle birleşimi 50-70 gold , 130-170 kristal ve 20 Po Hvaran Spirit istemektedir ve her birleşimin fail verme şansı çok yuksektir.Yukarıdakı son ıkı birleşimde istenilen itemlerle ilgili ufak bir liste görebilirsiniz.Ve son olarak ;

Baştada belirttiğim gibi resimlerdeki silahların classları önemli değildir.Siz sadece kendi classınıza odaklanın.Kafanızı oraya takmayın.Sonra Destroyer ile Assassin silahlarını nasıl birleştireceğiz gibi sorularla gelmeyin :)

Umarım faydalı olmuştur.Bol şanslar ...

 

oKARADAYIo

Varlığın bile Tanrıya iltifat , Ederim itiraf
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 100%
2   0   0
Katılım
10 Ocak 2015
Mesajlar
21,010
Beğeniler
6,055
MmoLira
27
DevLira
0
#2
[FONT=&quot]Paylaşım için teşekkürler
Eline sağlık
[/FONT]
:triumphant:
 
Üst