Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

[Rehber] Meslek

oscar61

son of god
Katılım
1 May 2009
Konular
2,526
Mesajlar
11,956
Reaksiyon Skoru
841
Online Süresi
0
Başarım Puanı
280
Madalyalar
1
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
86
Ticaret - 0%
0   0   0

Landom2 1-120 emek server "Kadirland & RedLab Games" ortaklığında 21 Şubatta sizlerle.DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINZanaatkarlık, her MMO'da önemli bir yere sahip. Neverwinter da buna ir istisna değil. Bu sayede karakterini donatabilir, bazı eşsiz eşyaları geliştirebilir, harika etkileri olan çılgın iksirler yapabilir ve hatta Astral Elmaslar toplayarak günlük ekmeğini çıkarabilirsin [Astral Elmas bağlantısı]Neverwinter'daki zanaatkarlık sistemi, işin zor kısmını senin için üstlenen işçiler üzerine kurulu. Bil bakalım dahası ne... Ürettiklerini dünyanın öteki ucunda canavar haklıyor ya da görevlerin peşinden koşuyor olsan da toplayabilirsin! Sence de harika değil mi?Gel, önce beraber değişik zanaatkarlık dallarına şöyle bir bakalım, sonra da ayrıntılara geçelim:

Neverwinter'da seçebileceğin tamı tamına 8 değişik Meslek var. Oyun başladığında bunların sayısı 5 idi. Yani sürekli eklemeler yapıyoruz. O yüzden bir yandan yenilikleri takip edersen fena olmaz! Her Meslek, genellikle bir ya da iki sınıfa özgüdür. Simya ve Liderlik, buna birer istisnadırlar ve bütün sınıflar için faydalıdırlar.

Simya, ender ve harika bileşenleri karıştırarak faydalı iksirler üretme sanatıdır. Simya sistemi, tarif toplamaya ve netice olarak daha güçlü iksirler verebilecek kombinasyonları keşfetmek için deney yapmaya dayanır. Ya da simya yeteneklerin sayesinde aklına gelebilecek her tür kişiselleştirmeyi yapabilirsin: Mesela bu meslek, sana ekipmanına benzersiz bir görünüm kazandıracak boyalar üretme imkanı verir. Son olarak Simya, ikinci zanaatkarlık olarak da çok faydalı olabilir, çünkü sana ileri seviyelerde diğer mesleklerin gelişmiş işlerinde gereken az bulunur ve ender malzemeleri imal etme olanağı sunar.

Üretilen eşya türü: İksirler, boyalar, meslek kaynakları.

Kime yararlı: Simya, her sınıf için faydalı, eşsiz bir meslektir.

Gelişim: Simya gelişim sistemi, diğerlerinden oldukça farklıdır. Birçok görev, zanaatkarlık başarı ile sonuçlandığında sana tecrübe değil "Temel Simya Bilgisi" ya da bir İstikrarsız İksir kazandırır. Bu iksirin verdiği etki hala tahmin edilemiyor. Çok iyi de olabilir, kötü de! Yeteri kadar "Temel Simya Bilgisi" aldıktan sonra tamamladığında sana Simyada doğrudan bir seviye kazandıracak olan benzersiz "Simya Araştırması" görevine başlayabilirsin.

Zanaatkarlar Eczacı, Miksolojist, Asistan Simyacı, Simyacı, Usta Simyacı, Üstad Simyacı

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Simyada yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.Esercilik, Sadık Ruhban ve Kontrol Büyücüleri sınıfları için silah, gerçek sihirli küreler, kutsal simgeler üretimi ile ilgilenen bir meslek. Feywild'in Hiddeti güncellemesi ile oyuncularla buluştu. Bu meslek çerçevesinde, Oymacılara ve Esercilere değişik işler yaptırırsın. Elinde, Meslek gelişimine göre altındaki işçilere verebileceğin bir sıradan iş listesi, bir de her saat değişen özel bir iş olur.

Üretilen eşya türü: Sadık Ruhban Silahları ve Kontrol Büyücüsü Silahları

Kime yararlı: Sadık Ruhban, Kontrol Büyücüsü

Gelişim: Esercilikte sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Oymacı, Gravürcü, Asistan Eserci, Eserci, Usta Eserci, Üstad Eserci

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Esercilikte yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.Liderlik, muhtemelen sahip olabileceğin en faydalı meslektir. Sana çabalarına karşılık değerli ödüller kazandıran paralı asker işlerine dayanır. Altın, Astral Elmaslar ve tecrübe. Liderlik, aslında savaş için gerekli bir malzemedir! Kolaylıkla tecrübe kazanmanın ve oyunda gelişmeye yardımcı olması için karakterini maddi imkanlarla donatmanın harika bir yoludur. Bu meslek, sana ayrıca iksir, sunak gibi sarf eşyaları da kazandırır. Bunlar vahşi doğaya açıldığında sana mutlaka lazım olur.

Üretilen eşya türü: Tecrübe, Altın, Astral Elmaslar ve Sarf Eşyaları.

Kime yararlı: Herkese. Liderlik, belli bir alanda yoğunlaşmaz. Tersine oyunda gelişmesi için her sınıfa eşit oranda yardımcı olur. Yüksek seviyelerde, Astral Elmas kazanmanın en güzel yollarından biri haline gelir.

Gelişim: Liderlikte sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Paralı Asker, Koruma, Uşak, Silahşör, Maceracı, Kahraman

Ender Malzemeler: Bölge Haritası, Madencilik Hakkı, Kuşatma Silahı, Minnettarlık İşareti, Liderlikte yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.Deri İşleme, adından da belli olduğu üzere deri üzerine yoğunlaşmıştır ve nispeten daha az silah kullanan sınıflar için faydalıdır. Bu meslek sayesinde karakterine daha iyi bir koruma sağlayabilir, gömlekler, pantolonlar ve istatistiklerine pasif bir bonus kazandıran, bu mesleğe özel bir eşya üretebilirsin. Tabii deri zırh da imal edebilirsin. Böylece her zaman tam korumayı garanti etmiş bir Düzenbaz olursun! Gerekli malzemelerin çoğu, M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir.

Üretilen eşya türü: Gömlekler ve Pantolonlar, deri zırh

Kime yararlı: Kurnaz Düzenbaz sınıfı. Bu sınıf, şimdilik bu Meslekten faydalanan tek sınıf.

Gelişim: Deri İşlemede sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Deri Yüzücü, Asistan Deri İşeyen, Deriiçşisi, Usta Deri İşlemecisi, Üstad Deri İşlemecisi

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Deri İşlemede yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.

Zincir Demirciliği, orta karar zırhlarla ilgilenen bir Meslektir. Yani ne deri olanlar kadar hafif, ne de Plaka Demirciliğinde olanlar kadar ağır. Meslek, iyi bir koruma ve eşsiz bir eşya türü vadeder: Karakterine pasif bonus veren Zincir gömlek ve Zincir pantolon. Sürekli yakın dövüşe giren Loncanın Ruhbanı ya da bir Büyük Silahlı Savaşçı isen korumanı düşünsen iyi edersin. Ölü maceracı Neverwinter'da hiçbir işe yaramaz! Gerekli malzemelerin çoğu, M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir.

Üretilen eşya türü: Zincir Gömlek ve Zincir Pantolonlar, zincir zırh

Kime yararlı: Sadık Ruhban ve Büyük Silahlı Savaşçı sınıfları

Gelişim: Zincir Demirciliğinde sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Koruyucu, Demirci, Asistan Zincir Demircisi, Zincir Demircisi, Usta Zincir Demircisi, Üstad Zincir Demircisi

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Zincir Demirciliğinde yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.

Ağır zırhlar, plaka ve demir, en iyi mevcut korumayı sağlar. Bu meslek de bunların imalatı ile uğraşır. Bu meslek sayesinde Muhafız Savaşçıları giydirebilir ve adeta her zaman hayalini kurduğun güçlü bir tanka dönüşebilirsin! Gerekli malzemelerin çoğu, M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir.

Üretilen eşya türü: Plaka Gömlek ve Plaka Pantolon, Plaka zırh

Kime yararlı: Muhafız Savaşçı sınıfı

Gelişim: Plaka Demirciliğinde sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Madenci, Zırhçı, Asistan Plaka Demircisi, Usta Plaka Demircisi, Üstad Plaka Demircisi.

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Plaka Demirciliğinde yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.

Terzicilik, büyü kullananlar için efsunlu kıyafet yapımı üzerinde çalışan, zarif bir meslektir. En az zırh korumasını sağlar, daha ziyade bonus kazandırır. Eğer arkana gizemleri üzerinde çalışmak istiyorsan bu Meslek tam sana göre! Gerekli malzemelerin çoğu, M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir.

Üretilen eşya türü: Kumaş Gömlek ve Kumaş Pantolon, Cüppeler

Kime yararlı: Kontrol Büyücüsü sınıfı

Gelişim: Terzicilikte sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Dokumacı, Teçhizatçı, Asistan Terzi, Terzi, Usta Terzi, Üstad Terzi

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Terzicilikte yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.
Bıçak, balta, çekiç... Silah Demirciliği Mesleğinin üretemeyeceği hiçbir şey yok gibidir! Bu Meslek, aklında devamlı savaş olan sınıflar için yakın dövüş silahları üretir. Bunun sayesinde her zaman son teknolojide olursun. Hatta bu meslekte destansı silahlar bile yapabilirsin! Silah Demirciliği, Feywild'in Hiddeti güncellemesi ile oyuncularla buluştu. Gerekli malzemelerin çoğu, M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir.

Üretilen eşya türü: Yakın dövüş silahları

Kime yararlı: Kurnaz Düzenbaz, Büyük Silahlı Savaşçı, Muhafız Savaşçı sınıfı

Gelişim: Silah Demirciliğinde sıradan bir gelişim sistemi vardır. Yani her işin tamamlanması için zaman ve malzeme gerekir. İş tamamlandığında Meslek tecrübesi kazanırsın. Yeteri kadar tecrübe topladıktan sonra da bir seviye atlarsın.

Zanaatkarlar Dökümcü, Bileyci, Asistan Silah Demircisi, Silah Demircisi, Usta Silah Demircisi, Üstad Silah Demircisi

Ender Malzemeler: Arkana Kristali, Arkana Parçası, Tekinsiz Kristal, Ejderha Yumurtası, Silah Demirciliğinde yüksek seviye üretim için gereken ender malzemelerdir.

*

Evet, erişimimiz olan tüm Meslekleri inceledik. Artık aklında ihtiyacın olan meslek hakkında daha net bir fikir oluştuğuna göre gelelim sadede: İşe nereden başlayacağız?Zanaatkarlık, Neverwinter'da oldukça erken başlar. 10. seviyeye ulaşır ulaşmaz Çavuş Knox'tan "Tam Bir Meslek Erbabı" adlı bir görev alırsın. Bu başlangıç görevi, seni zanaatkarlık ile tanıştırır. Sonra M'tari Prin'tal'da bir drow olan Meslek Erzağı Tüccarı ile tanışırsın. Bulunduğu yeri unutma. Çünkü zanaatkarlık malzemeleri tedarikinde muhtemelen senin ana kaynağın olacak ve stoklarını tazelemek için onu sık sık ziyaret etmen gerekecek. Zanaatkarlığın temellerini öğrenmek için görevde ilerle!Belki de biliyorsundur, Neverwinter'da ayrıca oyunun bazı işlevlerine browser penceresinden ulaşmanı sağlayan bir Gateway [Gateway bağlantısı] var. Meslek sistemi de bu işlevlerden biri! Yani oynamaya zamanın olmasa bile bütün gün, hiç rahatsız edilmeden mesleğini icra edebilirsin. Unutma, oyundayken istediğin zaman "N" tuşuna basarak zanaatkarlık arayüzüne erişebilirsin.


Karakterinin öğrenebileceği meslek sayısında hiçbir sınırlama yoktur. İstersen tek bir karakterle bütün meslekleri öğrenip geliştirebilirsin. Meslek sekmesini açıp zanaatkarlık için 1'den 9'a kadar yuvanın mevcut olduğunu görebilirsin. Bunların hepsini açmayı başarabilirsen kendi başına bir fabrika haline gelmen işten bile değil! Bir yuva açmak için her zaman bir koşul vardır. Bu koşul yerine getirildiğinde yuva kalıcı olarak açılır. İşte koşullar burada:-********* Seviye 10'a ulaş

-********* Seviye 30'a ulaş

-********* Seviye 50'ye ulaş (sekmede 60 gözüküyor olsa da).

-********* Herhangi bir Meslekte 3. seviyeye ulaş.

-********* Herhangi bir Meslekte 10. seviyeye ulaş.

-********* Herhangi bir Meslekte 20. seviyeye ulaş.

-********* 3 Meslekte 20. seviyeye ulaş.

-********* Bir vazifeyi en az %100 hız bonusu ile tamamla.

-********* Bir vazifeyi tamamla ve Düzey 3 sonucunu kazan.Üretim süresini azaltma:Fark etmişsindir, zanaatkarlıkta her üretimin tamamlanması belli bir süre gerektiriyor. Bu süreyi 2 şekilde kısaltabilirsin. Birinci yol, bir iş seçtiğinde açılan pencerede iş hazırlama aşamasına bu işe daha iyi kalitede ve fazla sayıda Zanaatkar atamak. Bir işe ne kadar fazla Zanaatkar koşarsan, iş o kadar çabuk biter. Zanaatkarlar, işin tamamlanma süresini Kalitelerine bağlı olarak azaltırlar:Sıradan: +5% Hız Bonusu

Az Bulunur: +10% Hız Bonusu

Ender: +25% Hız Bonusu

Destansı: +50% Hız BonusuTüm Hız Bonusları birikir ve işin tamamlanması için gereken süreyi azaltır. Şu örnekte olduğu gibi:50% Hız Bonusu: Tamamlanma için gereken normal zamanın %67 kadarı.

100% Hız Bonusu: Tamamlanma için gereken normal zamanın %50 kadarı.

150% Hız Bonusu: Tamamlanma için gereken normal zamanın %40 kadarı.

250% Hız Bonusu: Tamamlanma için gereken normal zamanın %29 kadarı.

Zanaatkarları değişik yollardan alabilirsin ama Sıradan Zanaatkarları Az Bulunur türe çıkarmanın mümkün olmadığını unutma:-********* 4 düşük Zanaatkarı bir üstün Zanaatkara çıkarma (yani 4 Az Bulunuru 1 Endere; 4 Enderi 1 Destansıya). Bu, her meslekte bir iş ile yapılabilir.

-********* Zen Pazarındaki Meslek Destek Paketi ile.

-********* "Bir Yazgırehberinin Vazifesi" görevini tamamlayarak alınan Özel Meslek Paketi ile.

-********* Müzayede Evinde diğer oyuncular Astral Elmaslar karşılığında Zanaatkar satarlar.Son olarak da Astral Elmas ödeyerek işi anında tamamlama imkanın her zaman var. Burada ücreti, normal tamamlanma zamanından geriye ne kadar kaldığı belirler. Bu, ender meslek işlerinden birinin şimdi başladığını fakat koşulları sağlamada birkaç şeyin eksik kaldığını gördüğünde işine çok yarayabilir.


Üretilebilen çoğu eşyanın kalite dereceleri vardır. Geliştirme için hiçbir şey yapmazsan eşyalar Kademe 1 kalitede çıkar. Yani temel eşya kalitesinde. Kaliteyi araçlarla geliştirebilirsin. Getirdiği bonus, aracın kalitesine göre birikir. Daha üstün Kademe bir eşya, daha iyi istatistiklere sahip olur ve daha fazla bonus getirir.Sıradan: +8% Kalite Bonusu

Az Bulunur: +16% Kalite Bonusu

Ender: +24% Kalite Bonusu

Destansı: +16% Kalite Bonusu%100 kalite bonusuna her ulaştığında eşya bir sonraki Düzeye geçer ve en az bu üstün Düzeyde kalacağı garanti olur. Eşyaların 4 farklı Düzeyi vardır. Örneğin, bir %160 biriktirirsen elindeki eşyanın en az Düzey 2 olacağını garantilersin ve eşyanın düzey 3 olma olasılığı da %60 olur.Araçları değişik yollardan alabilirsin ama Sıradan Araçları Az Bulunur türe çıkarmanın mümkün olmadığını unutma:-********* 4 düşük Aracı bir üstün Araca çıkarma (yani 4 Az Bulunuru 1 Endere; 4 Enderi 1 Destansıya). Bu, her meslekte bir iş ile yapılabilir.

-********* Zen Pazarındaki Meslek Destek Paketi ile.

-********* "Bir Yazgırehberinin Vazifesi" görevini tamamlayarak alınan Özel Meslek Paketi ile.

-********* Müzayede Evinde diğer oyuncular Astral Elmaslar karşılığında Araçlar satarlar.

Gördüğün üzere, çoğu üretim işini tamamlamak için kaynaklar gerekiyor. Kaynaklar, envanterinin zanaatkarlık malzemeleri kısmında saklanır. Kalitelerine bağlı olarak Zanaatkarlık malzemelerini elde etmenin birkaç yolu vardır.

Sıradan malzemelerin çoğu, doğrudan M'tari Prin'tal dükkanında ve Koruyucu'nun Yerleşimi'ndeki Yedi Güneş Seyyar Pazarında bulunabilir. Birkaç sikke karşılığında sana elinde olan tüm kaynakları sunacaktır.İşlerin kendileri de sana kaynak sağlayabilir. Bu genellikle düşük kalite kaynakların Toplanıp İşlenmesi ile yüksek kalite kaynaklara dönüştürülmesi yoluyla olur.Ender kaynaklar, zanaatkarlık ile üretilemeyen kaynaklardır. Bunlar Arkana Kristalleri, Arkana Parçaları, Tekinsiz Kristal ve Ejderha Yumurtasıdır. Bunlar sadece şuralardan elde edilebilirler:

-********* Zen Pazarındaki Meslek Destek Paketi ile.

-********* Meslek Müsabakasında, müsabaka devam ederken Yetenek Düğümü toplayarak.

-********* "Bir Yazgırehberinin Vazifesi" görevini tamamlayarak alınan Özel Meslek Paketi ile.

-********* Takva Mahzeninden 5 Semavi Sikke karşılığında satın alınabilen Kutsanmış Meslek Kaynak Paketi ile.

-********* Liderlik mesleğinin üretebildiği Mal Sandığı da sana Ender meslek kaynakları sağlayabilir.

-********* Müzayede Evinde diğer oyuncular Astral Elmaslar karşılığında ender kaynaklar satarlar. Burayı düzenli olarak kontrol etmeyi unutma!Artık profesyonel bir zanaatkar olmak için bilmen gereken her şeyi biliyorsun! O halde haydi, sıva kollarını!

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

summerrep

Level 4
Katılım
23 Eki 2009
Konular
42
Mesajlar
452
Reaksiyon Skoru
15
Online Süresi
2d
Başarım Puanı
83
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Tesekkurler Konu Cok İsime Yaradı
 

asdasdasddj

Fahri Üye
Katılım
7 Eyl 2009
Konular
6,987
Mesajlar
38,018
Reaksiyon Skoru
1,704
Online Süresi
0
Başarım Puanı
423
Madalyalar
21
Yaş
29
MmoLira
-144
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
160
Ticaret - 0%
0   0   0
Gerekli olduğu için sabite alıyorum, Teşekkürler.
 

oKARADAYIo

нιç ĸιмѕe vαzɢeçιlмez deɢildir
Katılım
10 Ocak 2015
Konular
3,810
Mesajlar
21,469
Reaksiyon Skoru
6,257
Online Süresi
12g 15s 25d
Başarım Puanı
455
Madalyalar
2
MmoLira
482
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
56
Ticaret - 100%
2   0   0
[FONT=&quot]Paylaşım için teşekkürler
Eline sağlık
[/FONT]
:triumphant:
 

Numerian

Fahri Üye
Katılım
4 Şub 2017
Konular
8,481
Mesajlar
10,281
Reaksiyon Skoru
8,038
Online Süresi
0
Başarım Puanı
425
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
3
Ticaret - 0%
0   0   0
Resimlerin hepsi kırık güncellenmesi gerekli.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst