Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Pinterest Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Neden Kullanmalıyız ?

dragonmetin2

Level 29
Fahri Üye
TM Üye
Üye
Katılım
18 Nis 2009
Konular
3,900
Mesajlar
29,925
Reaksiyon Skoru
2,438
Online Süresi
11h 52m
Başarım Puanı
406
MmoLira
65
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0


Pinterest kelime olarak ingilizce Pin (iğnele), Interest (ilgi alanı) kelimelerinden oluşmaktadır. Yani Pinterest İlgi alanlarınızı iğneleyeceğiniz bir pano olarak ifade edilmektedir. Pinterst 2010 yılında kurulmuş ve büyük bir patlama ile her yıl ortalama %145 büyüyerek diğer sosyal medya mecralarını arkada bıraktı. İnternette beğendiğiniz fotoğrafları oluşturduğunuz panolara iğneliyorsunuz.


İnternet tarayıcılarının Pin it uygulamasıyla internette sayfaları gezerken beğendiğiniz fotoğrafları pin it butonu ile pinterest hesabınızdaki panoya ekleyebilirsiniz. Bu mecrada da yine takip etme mantığı vardır. Pinterest yaklaşık 10 Milyon kullanıcısı olduğu ve kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun kadın olduğu bir mecradır.Peki ama nden kullanmalıyız bu mecrayı? Bu mecrada neler yapılabilir? Oluşturduğunuz bir veya birden fazla pano ile internette gördüğünüz önemli görselleri panonuza iğneliyorsunuz. Örneğin internette gezerken gördüğünüz kıyafet fotoğraflarını panonuza iğneleyip daha sonra panonuza bakarak hem gördüğünüz siteye de gidebiliyorsunuz. Yada diğer bir örnekle beğendiğiniz bir yemek tarifinin görselini panonuza iğneleyip daha sonra göz atabilirsiniz. Ve bunun gibi bir çok şekilde kullanılabilir.

Bir de Pintersti diğer mecralardan ayrılan özelliği Gift (Hediye) seçeneğidir. Burdan belirli fiyat aralığını seçip hediye alabiliyorsunuz. Bu hediye görsellerini repinleyebiliyorsunuz.​
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst