Reklam vermek için [email protected]

Hesap Güvenliği Hakkında

RemembeR

Level 9
TM Üye
Katılım
22 May 2011
Konular
376
Mesajlar
4,134
Reaksiyon Skoru
360
Altın Konu
0
Başarım Puanı
179
MmoLira
13
DevLira
0
Takipçiler
44
KARAİNCİ üyelerinin güvenliği için her ne kadar tek başına önlem alırsa alsın,üyelerinde kendi üzerlerine düşeni yapması, sahip olduğu bilgisayar sistemini de koruma altında tutması gerekmektedir.Daha güvenli bir hesap kullanımı için dikkat edilmesi gereken konular aşağıda listelenmiştir.

-Hesabınıza ait özel bilgileri mutlaka bilmeniz gerekmektedir.Özelikle gizli soru ve cevabınız,doğum tarihiniz bu aşamada oldukça önemlidir.Bu bilgileri bilgisayarın dışında bir yere not almanızı öneririm.

-Hesabınızı kim olursa olsun kesinlikle başkalarıyla paylaşmayınız.Bu kişi kardeşiniz veya çok yakın bir dostunuz olabilir.Zira bu kişinin oyun ve forum içinde yapmış olduğu tutumlardan hesap sahibi tamimiyle sorumludur. Hesap paylaşımında bulunduğunuz kişiye güvenebilirsiniz ,ancak bu kişinin kullandığı sistemde güvenlik açıkları olabilme ihtimalini unutmayınız.Bu nedenle hesap paylaşımından doğan tüm zararları,üyelerin kendileri üstlenmeleri ,kabul etmeleri gerekmektedir.

-Tanımadığınız kimselerden gelen e-postaları açmayın; her ne sebeple olursa olsun IRC, e-posta gibi kanallar ile size ulaşan .ini ve .exe uzantılı dosyaları ve linkleri açmamaya özen gösterin.

-Hemen hemen tüm tarayıcı programlar, kullanıcılarına kolaylık göstermesi açısından profil bilgilerinizi saklayabilir. Otomatik tamamlama (Auto-Complete) olarak tanımlanan bu yapı, özellikle aynı bilgisayarda farklı kullanıcıların olması gibi durumlarda kullanıcılar açısından risk teşkil eder. Özellikle okul, ofis gibi çok kullanıcılı yerlerde kullanılan bilgisayarlarda tarayıcı programınızın otomatik tamamlama fonksiyonunu kapatın.

-Bilgisayarınızı virüslere karşı sürekli olarak en güncel anti-virüs yazılımları ile tarayın.

-Oyun yekilileri dahil hiç kimseye şifrelerinizi hiçbir zaman söylemeyin, kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayın. Şifrelerinizi ve parolanızı herhangi bir yere yazmayın ya da kaydetmeyin.

-Şifre ve parolalarınızı belirli periyotlarla değiştirin. Şifre ya da parola oluştururken doğum tarihi, favori takımınız,oyunda/forumda kullandığınız isim, aynı sayıların tekrarı (111111) ya da ardışık sayı dizisi (123456) gibi kolay tahmin edilebilecek bir kombinasyon kullanmayın.

-GameTURK Yönetimi olarak sizlerden e-posta gibi kanallarla şifre ve kişisel bilgilerinizi göndermenizi ya da e-posta ile gönderilen bir linkle bu girişleri yapmanızı istememektedir. Bu gibi bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hiçbir bilgi girişi yapmadan tarayıcı programınızın penceresini kapatın.

-Bazı "küçük" yazılımlar ile saldırganlar bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirerek diledikleri zaman daha büyük saldırılarda cihazınızı kullanabilirler. Key-logger gibi çeşitli casus programlardan korunmak için anti-spy yazılımlar edinin. Bu yazılımları sürekli güncelleyerek bilgisayarınızı periyodik olarak kontrol edin.

-Özellikle dosya paylaşım programları kullanıyorsanız kişisel bilgilerinizin olduğu belgeleri paylaşıma kapalı alanda ve koruma altında tutun.
 

wayknk

Level 10
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
6 Ara 2009
Konular
485
Mesajlar
6,400
Reaksiyon Skoru
652
Altın Konu
0
Başarım Puanı
205
MmoLira
-4
DevLira
0
Takipçiler
108
Teşekkürler.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
RemembeR

RemembeR

Level 9
TM Üye
Katılım
22 May 2011
Konular
376
Mesajlar
4,134
Reaksiyon Skoru
360
Altın Konu
0
Başarım Puanı
179
MmoLira
13
DevLira
0
Takipçiler
44
Rica Ederim :)
 

777CREW

Level 5
TM Üye
Üye
Katılım
20 Nis 2009
Konular
103
Mesajlar
545
Reaksiyon Skoru
1
Altın Konu
0
Başarım Puanı
102
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
0
Rica Ederim
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst