Reklam vermek için [email protected]

Karşılaşabileceğiniz sorunlar ve çözümleri | lDesertEagle |

lDesertEagle

Level 1
Üye
Katılım
20 Tem 2012
Konular
8
Mesajlar
24
Reaksiyon Skoru
4
Altın Konu
0
Başarım Puanı
32
TM Yaşı
9 Yıl 6 Ay 12 Gün
Online Süresi
0
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
0

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Apex Nedir? Neden ceza verir?

Apex bir güvenlik yazılımıdır ve sisteminizdeki her türlü zararlı yazılımı tespit ederek hesabınızı yasaklar. Ama bunun sadece Wolfteam için kullanabilecek 3. parti programları olduğunu düşünmeyin. Bunlar nelerdir hemen değinelim.

Diğer oyunlara ait hile dosyaları veya programları, 3.parti illegal yazılımlar, lisanssız programı lisanslı hale illegal yoldan getiren crack denen dosyalar, oyun botları, oyun makro programları, ekran görüntüsü video kayıt programlarının bazıları.

İnternet dosya indirme programlarında zararlı bir yazılım varsa, siz oyundayken biryandan o dosya inerse, ceza alabilirsiniz.

Bu nedenle Wolfteam çalışırken arka planda farklı programlar çalıştırmayınız.

Apex defalarca test edilmiş ve durduk yere hiçbir şekilde ceza vermediği görülmüştür. En basit örnekle Joygame ofisinde wolfteam oynayan birçok kişi asla Apex yasaklaması almamıştır. Çünkü bilgisayarların hiç birinde zararlı yazılım bulundurulmamaktadır. Sizin de bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Apex uyarı niteliğinde ceza verdiği için 3 günlük yasaklama uygulamaktadır. Ceza tarihinizden 3 gün sonra cezanız sona erer.

Cleartype açma

XP kullanıcısı iseniz,
1. Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın, Görünüm ve Temalar'ı tıklatın ve sonra Görüntü'yü tıklatın.
2. Görünüm sekmesinde Efektler'i tıklatın.
3. Ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan onay kutusunu işaretleyiniz.

Windows 7 kullanıcısı iseniz. Başlat bölümünden arama sekmesine giderek cleartype yazınız. Çıkan sonuçtaki kutucuğu işaretleyin ve ileri diyerek sonlandırınız.

İnvalid Cshell

Oyunun kurulum aşamasında antivirüs programınız bazı dll dosyalarını zararlı görerek silmiş olabilir. Antivirüs programınıza wolfteam'i güvenli olarak tanıtınız ve kapalı konuma getiriniz. Wolfteam'i sisteminizden kaldırınız. Softnyxgames klasörünü siliniz(program files içerisinde) Oyunu sitemizden indirip tekrar kurunuz.

Mavi Ekran

Bu sorunu incelememiz için aşağıdakileri uygulayınız.
Öncelikle mavi ekran aldığınız zaman çıkan görüntüyü bir kamera yardımı ile çekiniz(cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi bir araçla)
Sonrasında bunu bize gönderiniz.
Sisteminizi yeniden başlatınız.
Windows 7de BAŞLAT kısmındaki arama bölümüne dxdiag yazınız.
Açılan panoda bulunan üstteki "SİSTEM" ve EKRAN sekmesine tıklayınız. Açılan kısımda ekran kartı özellikleriniz bulunmaktadır.
Bize bunun ekran görüntüsünü alarak gönderiniz.
Ardından gerekli inceleme için teknik ekibimize yönlendireceğiz.

Nyx Xfs

Karşınıza çıkan hata raporuna Tamam deyiniz ve Softnyx Oyun Yükleyicisini kapatınız. Daha sonra Windows Görev Yöneticisini açınız (Alt Gr+Ctrl+Delete) karşınıza çıkan bölümden Uygulamalar sekmesine tıklayınız ve Softnyx Oyun Yükleyicisinin üzerine sağ tıkladıktan sonra İşleme Git/İşlemi sonlandır seçeneğine tıklayınız. Daha sonra NyxLauncher.exe işlemini sonlandırınız. Karşılaşmış olduğunuz hata ile ilgili ilk bölümü tamamladıktan sonra sıra ikinci bölümde;

Wolfteam oyununun kurulu olduğu bölüme gidiniz ve fetch dosyasının içerisinde bulunan tüm dosyaları sildikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz internet bağlantısı sağlıklı bir şekilde işleyiş göstermediğinden dolayı böyle bir sorun ile karşılaşıyorsunuz. Bağlantınızı yenileyiniz ve bir süre bekledikten sonra yeniden oyuna giriş yapmayı deneyiniz.

Checksum

Bu hatayı aldığınızda Wolfteam'i sisteminizden kaldırmadan direk üzerine yükleyiniz. Bu şekilde hasar gören dosyalar tamir edilebilmektedir.
C 114 Hatası

Bu sorun tamamen internet bağlantınız ile alakalıdır. Lütfen internet bağlantınızı kontrol ediniz.

Bug Trap

Bugtrap bir hata değil hatayla karşılaştığınızda kaydını tutan bir programdır. Sebebi donanım veya yazılım olan çeşitli hatalarda bugtrap kayıt sistemi devreye girebilir. Bugtrap karşınıza çıktığınızda endişe etmenize gerek yoktur. Eğer sürekli karşılaşmıyorsanız anlık bir problemden karşınıza çıkmış olabilir, sürekli karşılaştığınız durumlarda ise şu adımları deneyerek sisteminizdeki sorunları düzeltmeye çalışabilirsiniz:

1-Güncel bir antivirüs programıyla Virüs taraması yapmak,
2-Güncel bir spyware yazılımıyla spybot, trojan gibi zararlıları araştırmak,
3-Scandisk programı ile bilgisayarınızı taratıp hataları düzeltmek,
4-Windows Disk Birleştiricisi ya da Defragger gibi bir programla hard diskinize bakım yapmak.
5-Ekran kartı sürücülerini güncellemek,
6-Sisteminizde oyunla birlikte çalışan programları kapatmak,
7-Son olarak oyunu silip tekrardan kurmaya çalışmak.
Directx Hatası
DirectX versiyonu oyun için yetersiz kaldığından dolayı hata alıyorsunuz. WolfTeam'i oynamak için sisteminizde DirectX versiyon 9.0 veya daha üstü kurulu olmalıdır. Lütfen Direct X 9.0c versiyonunu yükleyiniz ve daha sonra oyuna giriş yapınız.

Error 196640

Öncelikle bilgisayarınızda kurulu olan Wolfteam oyununu tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız.
Oyun kurulum dosyasını buradan tekrar indiriniz ve kurunuz. Oyun kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve yeniden oyuna giriş yapmayı deneyiniz.Pando Media boster

Lütfen bilgisayarınızın güvenlik duvarı ayarlarından, oyunun kullanımına izin veriniz. Antivirüs programınıza da oyunu güvenli tanıtınız. Bu işlemin ardından bilgisayarınızın internet bağlantısını yenileyiniz ve kurulum işlemine yeniden başlayınız.

Pembe Mouse

Oyun dosyalarınızda sorun oluştuğundan dolayı böyle bir hata alıyorsunuz. Lütfen oyunu kaldırınız tekrar kurunuz ve yeniden oyuna giriş yapınız.
Ses sorunu
Sorununuzun çözümü için aşağıdaki adımları uygulayınız;

1- Oyunu bilgisayarınızın denetim masasına giderek program ekle kaldır sekmesini kullanıp kaldırnız.
2- Oyunu internet adresini ziyaret ederek oyun kurulumu yöneticisi yardımı ile tekrar indiriniz.
3- Bilgisayarınıza geniş bir virüs taraması yaptırınız.
4- Bilgisayarınızın işletim sisteminin internet üzerinden yapabileceği tüm güncellemeleri yaptırınız.
5- Oyunu bilgisayarınızda farklı bir yere tekrar kurunuz.
6- Bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyunu çalıştırınız.

Spefikasyon

Bilgisayarınızın özellikleri Wolfteam için yetersiz kaldığından böyle bir hata alıyorsunuz. Lütfen buradan Wolfteam sistem gereksinimleri ile bilgisayarınızın sistemini karşılaştırınız ve sisteminizin yeterliliğini kontrol ediniz. Sisteminiz Wolfteam için yeterli ise, bilgisayarınızın güncellemelerini tamamlayınız ve daha sonra oyuna giriş yapınız.


Sunucu ile baglantı kesildi

Kullanmakta olduğunuz internet bağlantısı sağlıklı bir şekilde işleyiş göstermediğinden dolayı böyle bir sorun ile karşılaşıyorsunuz. Bağlantınızı yenileyiniz ve bir süre bekledikten sonra yeniden oyuna giriş yapmayı deneyiniz.

Web Module Hatası

  • Aşağıdaki adımları sırası ile deneyiniz. Her adımda bir kere oyuna girmeyi deneyin. Oyuna giremezseniz bir sonraki seçeneğe geçiniz.
  • Bilgisayarınızı ve modeminizi kapatıp tekrar açın.
  • DNS ayarlarınızı otomatik hale getirin (Nasıl yapılacağını arama motorlarında bulun)
  • Virüs programınıza Wolfteam ve Rakion'u güvenli işaretleyin. Bu işlemi başaramazsanız virüs programınızı kapatınız. • Güvenlik duvarı ayarlarını inceleyerek Wolfteam'i güvenli işaretleyin. Bu işlemi yapamıyorsanız Güvenlik Duvarını kapatınız.
  • Oyunu Denetim masasından siliniz. Daha sonra Oyunun kurulu olduğu dosyayı tamamen siliniz. Yeni bir kurulum indirip yükleyin.
  • Bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır. Kaliteli bir virüs programı ile tarama yaparak bilgisayarınızı temizleyiniz. (Oyunu silip yeniden kurunuz)
  • Bu seçeneğe geldiyseniz artık bilgisayarınızın bir formata ihtiyacı var demektir. Oyunu kesinlikle KURULUM YÖNETİCİSİ ile yüklemenizi öneriyoruz.

Wolfteam .bin hatası

Öncelikle Wolfteam oyunumuzun simgesine sağ tıkladıktan sonra, Özellikler'e tıklayınız.
Önünüze çıkan pencerede " Uyumluluk " yazan sekmeye tıklayınız.

"Uyumluluk Modu " yazan bölümdeki " Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu " bölümünde bulunan kutucuğu işaretleyiniz. Ardından hemen altında çıkan seçenekler bölümünden " Windows XP (Service Pack 2) " seçeneğine tıklayınız " Uygula " seçeneğine tıklayarak işlemimizi tamamlayınız.
Daha sonra oyuna girmeyi tekrar deneyiniz.

Xfs Hatası

Eğer yama yaparken herhangi bir XFS dosyasının indirilemediği hatasını alırsanız aşağıdaki yöntemleri deneyiniz:
1-Ağ bağlantı ayarlarınızdan DNS seçeneğini "Otomatik Algıla" olarak işaretleyiniz.
2-Yukardaki öneri çözüm getirmezse Antivirüs programınızı kapatıp tekrar deneyiniz.
3-Yine sonuç alamazsanız sitemizden kurulum dosyasının son halini indirip oyunu baştan kurabilirsiniz.

Komut Dizisi Hatası

Komut dizisi hata ayıklaması ve bildirimler varsayılan olarak kapalıdır. Açılmışsa, yeniden kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Başlat düğmesini tıklatarak Internet Explorer'ı açın. Arama kutusuna Internet Explorer yazın ve ardından sonuçlar listesinde Internet Explorer'ı tıklatın.

Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.

Gelişmiş sekmesini tıklatın, Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Internet Explorer) ve Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Diğer) onay kutularını işaretleyin.

Her komut dizisi hatası için bir bildirim göster onay kutusunu temizleyin, ardından Tamam'ı tıklatın.
Oynarken PC Reset Atıyor

Bu sorunun bir veya birden fazla nedeni olabilir.

-Sisteminizin güç girişi sorunludur veya aşırı ısınıyordur.
-İşlemciniz aşırı ısındığı için bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
-Yerel diskinizde Bad Sector oluşmuş olabilir. Harddiskinizdeki hataları ayıklamak için bir program bularak harddiskinizi taratınız.
-Ekran kartınız sorun oluşmuş veya oyun için yeterli olmadığı için aşırı zorlanmakta olabilir.
-Oyun esnasında oyunu alt+tab ile alta indirip. CTRL+ALT+DEL tuşlarına basıp görev yöneticisinde performans sekmesine tıklayınız. Böylece işlemci(cpu) ve belleğinizin(ram) ne kadarının kullanıldığını görebilirsiniz.

196640 hatası

Öncelikle bilgisayarınızda kurulu olan Wolfteam oyununu tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız.
Oyun kurulum dosyasını buradan tekrar indiriniz ve kurunuz. Oyun kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve yeniden oyuna giriş yapmayı deneyiniz.

Bağlantı yavaşlaması- MS sorunu

Bu sorun bağlantı hızınızın odadaki diğer oyuncularla uyuşmamasından kaynaklanmaktadır. Sizin bağlantınızda sorun olmamasına rağmen oyun odasına daha önce girmiş bağlantısı yavaş olan Bir oyuncu hata almanıza, oyunun yavaşlamasına sebep olabilir. Sorunu farklı kanallarda ortalama MS değeri düşük olan odalara girmeyi deneyerek aşabilirsiniz. Bunları yapmanıza rağmen sürekli Aynı hatayı alıyorsanız öncelikle forumlara göz atınız, eğer genel bir sorunsa ve duyurusu yapılmışsa Düzeltilmesi için çalışmalara başlanılmıştır. Eğer genel bir sorun değilse:

1-Modeminizin bağlantılarını, kabloları kontrol edin.
2-Bilgisayarınızda virüs, trojan gibi zararlı programların olmadığından emin olun.
3-Sorunları daha çok akşam vakti yaşıyorsanız hatta bir yoğunluk olup olmadığını öğrenmek için servis sağlayıcınıza başvurun


Yüklenen Dosyada Hata" uyarısı

Bu uyarıyla karşılaşmanızın bir kaç sebebi olabilir;

Oyun dosyalarının hasar görmüş olması veya oyunun güncel olmaması başlıca sebepleridir.

Bu durumda aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları uygulamanız gerekmektedir.


Öncelikle denetim masasından oyunu kaldırın ve bilgisayarınızda bulunan WolfTeam ile ilgili tüm klasörleri silin.
Anti virüs programlarını ve güvenlik duvarı ayarlarını Wolfteam.bin dosyasını güvenli olarak yapılandırın.
(Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız arama motorlarından yardım alın veya devre dışı bırakın.)

Kullanmakta olduğunuz internet bağlantısının sağlıklı bir şekilde işleyiş gösterdiğinden emin olunuz.
Sitemizden güncel kurulum yöneticisini indiriniz.
Bağlantınızı yenileyiniz ve bir süre bekledikten sonra yeniden farklı bir konuma kurmayı deneyiniz.

Font / Yazı Karakteri Sorunu

Öncelikle ekran kartı sürücülerinin ve directx sürümünün güncel olduğundan emin olunuz.

Sisteminizin "Cleartype" özelliğini kapatarak ve farklı oyun çözünürlüklerinde durumu test ediniz.

Sorununuz devam ediyorsa sisteminizden oyunu silerek farklı bir konuma tekrar kurmanız gerekmektedir.

Eğer bu işlem de sonuç vermezse,
kurmuş olduğunuz farklı yazılımların oyun yapısına müdahale etmesinden ötürü sisteminizi baştan kurmanız gerekiyor demektir.

Genel Bağlantı Sorunları

  • Öncelikle belirtmek isteriz ki, WolfTeam sunucularında günde yüzbinlerce oyuncu giriş çıkış yapmaktadır. Bu durum, oyunda bağlantı sorunun olmadığına bir kanıt niteliğindedir. Kısacası burada bahsetmek istediğimiz olgu, eğer bağlantı sorununuz var ise bu sorun mutlaka sizden kaynaklanmaktadır.
  • Bu bağlantı sorunlarının onlarca değişik sebebi olabilir, ancak doğru sebebi tespit edip bu yönde somut bir tavsiyede bulunmamız teknik olarak mümkün değildir.
  • Şimdi en çok karşılaşılan sorunlardan bahsedeceğiz. Bu sorunların çözümleri konusunda kesin fikir sunmamız maalesef mümkün değildir. Çünkü her oyuncunun donanımları, donanım ve bağlantı ayarları, bağlantı kablo sistemi vb. değişkendir. Bu sebeple lütfen sorununuzu çözemediğimiz için Destek Sistemi aleyhine tavır almak yerine bu sorun için elinizden geleni yapmaya özen gösteriniz.

Kablosuz bağlantılar: Kablosuz bağlantılar hiçbir zaman çevrim içi oynanan oyunlar için verimli olmamıştır. Gerek bilgisayarların, gerek modemlerin pozisyonu veya modem markaları, internet hizmeti sağlayıcıları gibi birçok sebep sinyal gücüne veya bağlantı hizmetine olumsuz etki edebilmektedir. WolfTeam oyunu diğer oyunlara göre internet dalgalanmalarına karşı daha çok hassas bir oyundur ve anlık internet dalgalanması MS sorunu almanıza yol açabilmektedir. Tabi ki kablosuz bağlantı ile oyun oynayabilmek mümkündür. Ama azınlığın verimli oynayabildiği bir sistemi tavsiye etmemiz söz konusu değildir. Bu sebeple kablosuz bağlantı kullanıyorsanız ve oyundan çok sık düşüyorsanız, elinizden geldiğince kablolu bağlantı tercih etmelisiniz. Unutmayınız ki, internet sitelerine giriş yapabilmeniz oyunu kesin olarak verimli bir şekilde oynayabileceğiniz anlamına gelmemektedir.

İnternet Cafe'ler: İnternet Cafe'lerde interneti bir şekilde meşgul eden onlarca insan bulunmaktadır. İnternetin bu derece yoğun kullanıldığı ortamlarda bağlantının verimsiz olması kaçınılmazdır. Kısacası eğer internet cafe'den giriş yapıyorsanız ve çok sık bağlantı sorunu yaşıyorsanız, bu konu hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. WolfTeam oyununun çok sayıda masada oynandığı zaman yoğun bir internet tüketimi yarattığı teknik ekip tarafından bilinmektedir. Bu konu hakkında internet cafe sahiplerinin yapabileceği en sağlıklı işlem, birden fazla modem kullanmak, bilgisayarların DNS ayarlarını bu modemler için yapılandırmak, kablo ve switch bağlantılarının verimli olduğundan( en çok karşılaşılan sorun temassızlıktır) emin olmaktır.

Sunucu yoğunluğu: Sunucular çok yoğun olduğu zaman bir takım savaş kamplarına giriş oldukça zordur. Örnek olarak bir savaş kampında girilebilecek yer olduğunu görmenize rağmen bu kampa giriş yapabileceğiniz kesin değildir. Unutmayınız ki, her kampın bir sınırı vardır ve sizinle birlikte belki de yüzlerce kişi o kampa giriş yapmayı denemiş olabilir. Bu sebeple daha müsait bir kampa giriş yapmayı denemekten başka yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

Ev kullanıcıları: Bu maddede oyuncuların yaşadığı bir takım ilginç sorunlardan bahsedeceğiz. Kimi zaman, sınırsız internet hizmeti kullanan oyuncuların bağlantı sorunu yaşadığı görülmüştür. Unutmayınız ki, sınırsız internet olarak lanse edilen bağlantıların birçoğunda adi kota sistemi bulunmaktadır. Bu kota internet sağlayıcılarına göre değişebilmektedir. Örnek olarak, aylık adi kota sınırı 24 GB ise ve bu kotayı aşarsanız, internet hızı 8 mbit'den 512kb'a düşürülmektedir. Bu durum internet hızının tam 16 kat düşmesi demektir. Bu sorun sebebiyle bile bağlantı sorunu yaşayan oyuncularımız olmuştur. Ancak bunu ilk fırsatta tespit edip tavsiyede bulunmamız mümkün değildir. Zaten bu konuda yapabileceğimiz herhangi bir işlem olmadığı için yardımcı olmamız da mümkün değildir.

Bunun yanı sıra, modemlerde oluşan sorunlar, telefon ve internet hatlarının ayırılmasında kullanılan splitter kutusu olarak bilinen aygıtta yaşanan temassızlıklar, bağlantı kablolarında aşınma, oyunla beraber arka planda interneti meşgul eden diğer programların kullanılması, anti-virüs veya güvenlik duvarı programlarının güvenlik sebebiyle internet kullanımına müdahale etmesi,(bunun da birçok değişik sebebi olabilir) internet sağlayıcı firmaların yöresel sorunları(Belirli bir bölgede yaşanan internet sorunları ile sıkça karşılaşılmaktadır. Bu yavaşlık sadece oyunu değil tüm internet hizmetini etkilemektedir.) veya internet bağlantı hızının düşük olması gibi birçok değişik sebep bağlantı sorunlarına yol açabilmektedir.

Bahsedilen sorunların tamamı kullanıcıların sorumluluğu altındadır ve tahmin ettiğiniz gibi bizim bunlara çözüm bulabilmemiz teknik olarak mümkün değildir. Bu sebeple bağlantı sorunları konusunda talep göndermek yerine belirtilen maddeleri gözden geçirmenizi ve öncelikle siz kullanıcılarımızın elinizden geleni yapmanız gerektiği konusunda bilinç sahibi olmasını rica ediyoruz.


Alıntıdır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

CrazyAlkan

Twitch.tv/CrazyAlkan
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
VIP Üye
TM Üye
Katılım
14 Eki 2010
Konular
14,633
Mesajlar
71,942
Reaksiyon Skoru
8,907
Altın Konu
3
Başarım Puanı
698
Yaş
28
TM Yaşı
11 Yıl 3 Ay 18 Gün
Online Süresi
5h 6m
MmoLira
-1,527
DevLira
0
Takipçiler
640
Teşekkürler sabitledim
 

blackpegasus

Level 26
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Kas 2009
Konular
927
Mesajlar
22,871
Reaksiyon Skoru
1,506
Altın Konu
0
Başarım Puanı
322
Yaş
27
TM Yaşı
12 Yıl 2 Ay 23 Gün
Online Süresi
11h 32m
MmoLira
1,135
DevLira
0
Takipçiler
185
Teşekkürler*
 

MacTavish87

Level 9
TM Üye
Katılım
19 Nis 2012
Konular
286
Mesajlar
4,214
Reaksiyon Skoru
363
Altın Konu
0
Başarım Puanı
150
TM Yaşı
9 Yıl 9 Ay 15 Gün
Online Süresi
0
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
15
Teşekkürler.
 

ToxicAngel

Level 5
TM Üye
Katılım
4 Ağu 2012
Konular
48
Mesajlar
676
Reaksiyon Skoru
22
Altın Konu
0
Başarım Puanı
62
TM Yaşı
9 Yıl 5 Ay 28 Gün
Online Süresi
0
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
3
Teşekkürler Çok Güzel Olmuş Elinize Sağlık....
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst