Reklam vermek için [email protected]

Klassis Resort

turkmmo

Level 1
Üye
Katılım
17 Eyl 2008
Konular
31,096
Mesajlar
0
Reaksiyon Skoru
206
Altın Konu
0
Başarım Puanı
711
TM Yaşı
14 Yıl 2 Ay 20 Gün
Online Süresi
0
MmoLira
9
DevLira
0
Takipçiler
127

LordMt2 | 1-127 Level ve Bol Dönüşümlü Yapısı ile 02 Aralık Cuma Günü Saat 20:00’da Açılıyor. Sende Bu Heyecana Ortak Ol !

Klassis Resort
Klassİs HamoĞlu Turİzm Ve Otelcİlİk Sanayİ Ve Tİcaret A.Ş.’nin Sİlİvrİ’de GerÇekleŞtİrdİĞİ Bİr Turİzm, Spor, SaĞlik Ve EĞlence Merkezİdİr.
Klassİs Resort Hotel Marmara Denİzİ Kiyisinda 5000 M2’lİk Bİr Alan Üzerİnde YayilmiŞtir. İstanbul’un Sİlİvrİ İlÇesİ Sinirlari İÇerİsİnde Yer Almaktadir. AtatÜrk Havaalanina UzakliĞi 35 Km., Şehİr Merkezİne UzakliĞi İse (taksİm) 65 Kİlometredİr. Klassİs Resort Hotel, Marmara Denİzİ Kiyisinda, Sİlİvrİ’de, İstanbul’un Hemen Yanindadir.
ÇaliŞmalarini BelÇİka’da SÜrdÜren Şefİk Bİrkİye , Klassİs’İn Mİmarİsİnde Eskİ Roma Mİmarİsİ İle YÜzyil Öncekİ TÜrk Mİmarİsİnde Esİnlenmelerle Bİrlİkte BugÜnÜn Çİzgİlerİnİ Yansitan Yorumla Bİr Yapi Ortaya ÇikardiĞini Belİrtmektedİr. Bİr Kasabayi Andiran YerleŞİm Şeklİ, İkİ İle BeŞ Kutu Bİna Gruplari, Yapay Olarak Yapilan Vadİnİn Üzerİndedİr. Ünİteler Arasinda İse Denİze Kadar İnen BahÇelerde ÜÇ Kİlometrelİk Gezİntİ Yollari OluŞturulmuŞtur.
Bİrİmler Arasinda BaĞlantilar Avlu, İÇ Cadde, KÖprÜ Ve Galerİlerle SaĞlanmiŞtir. Tesİs, YamaÇlara Yayilan KÜÇÜk Bİr Mİkroklİma Yaratilmasiyla İÇ Mekanlara AÇik-kapali Havuzlarla, Özellİkle BahÇe Ve Teraslari Yapmak MÜmkÜn OlmuŞtur. Her Ünİtenİn İÇ Mİmarİsİ Ayri Ayri DÜŞÜnÜlmÜŞtÜr.
Anadolu Medenİyetlerİnde Esİnlenen Klassİs Resort Mİmarİsİ; Yunan, Roma, SelÇuk Ve Osmanli Stİllerİnİn Uyumlu Bİr Sentezİdİr. Tesİs, 301 Konaklama Ünİtesİnden OluŞmaktadir. Hepsİ Denİz GÖren Ünİtelerİn Ana Yapi Bloklari “klassİs Occİdent” Ve “klassİs Orİent” Adlarini TaŞimaktadir.
Klassİs Yapi Gruplari İÇİnde, Vİllalarinda Ayri Bİr Yerİ Vardir 14â€™Ü Havuz Vİllalari, 5â€™İ BahÇe Vİllalari Dİye Ayrilan Bu Vİllalar Tek Katli Ve Dublex Olarak Kullanima HazirlanmiŞtir.
Klassİs Resort Otelİnde 201 Standart, 20 Özel, 10 Royal Suİt, 5 Apart, 49 BahÇe Oda, 5 BahÇe Vİlla, 14 Havuz Vİlla İle Toplam 304 Odasi Bulunmaktadir.
389 KİŞİlİk Ana Restoran Ve 232 KİŞİlİk Terasiyla Festus Restorani Mevcuttur. 34 KİŞİlİk Salonu, 18 KİŞİlİk Terasiyla Cedrus Restoran, 154 KİŞİ Kapasİtelİ Atrİum Restoran, 10 KİŞİden 650 KİŞİye Kadar Farkli Kapasİtelerde 132 Toplanti Salonu.
Anex İÇİ 85 KİŞİlİk Olup Yaz Aylarina Ön Tarafinda Bulunan Ayni Kapasİtelİ Anex Terasi Kullanilmaktadir. Festus Restoraninin Toplam Kapasİtesİ Kapali Mekan Olarak 365 KİŞİ Olup Yaz Aylarinda Teraslari İle Beraber Kapasİtesİ 550kİŞİye UlaŞmaktadir. Her Odada Oturma Grubu, Mİnİ Bar, ÇoĞu Denİz Manzarali Balkon Ve Televİzyon Bulunmaktadir.
Klassİs, Her TÜrlÜ Kongre, Sempozyum, Kokteyl, DÜĞÜn, Zİyafet Ve İŞ Toplantilarinin YapilabİleceĞİ Olanaklarla DonatilmiŞ 654 Metrekare Alani Olan Forum, GerektİĞİnde İkİye BÖlÜnebİlmektedİr. Sahnesİ, Sahne Gerİsİ, Soyunma Odalari Ve 6 SİmÜltane TercÜme Kabİnİ Bulunan Bu Salon 679 KİŞİlİk Bİr Konferans Salonu Olarak Da Kullanilabİlmektedİr. Ayni Salon GerektİĞİnde Oturma DÜzenlİ Yemeklerde 558, Kokteyllerde İse 700 KİŞİ Alabİlmektedİr.
Oratorİum, Odİtorİum, 150 KİŞİlİk Toplantilarin YapilabİldİĞİ Ve GerektİĞİnde İkİ Ayri Grup İÇİn Ayri Ayri ÇaliŞma OlanaĞi Veren Salonlardir Consİlİum Ve Atrİum, 70 Ve 80 KİŞİ Alabİlen Özel İŞ Toplantilari İÇİn DÜŞÜnÜlmÜŞ KÜÇÜk Bİr Salondur.
Klassİs Golf & Country Club
Klassİs Golf & Country Club Şehİr Merkezİne 100 Km. AtatÜrk Havaalanina 70 Km. Mesafededİr. Golf Clublarin GeleneĞİ Olan Kolonİyel Tarz KulÜp Bİnasi, ÜnlÜ İngİlİz Mİmar Peter Wİllİam Ve Şefİk Bİrkİye Tarafindan ProjelendİrİlmİŞtİr. TÜrk Mİmarİsİnİn TaŞ Ve AhŞap Unsurlari BİrleŞtİren Ana KulÜp Bİnasi, 9000 M2’lİk Kapali Alaniyla DÜnyanin En BÜyÜk KulÜp Bİnalarindan Bİrİdİr.
Kafeteryasi Ve Çocuk Havuzunda Bulunan Olİmpİk YÜzme Havuzu, Basketbol Ve Voleybol Mİnİ Futbol, Compact Saha, Tenİs Kortlari, DaĞ Bİsİkletİ, Joggİng Parkuru, Çocuk Bakim Ünİtelerİ, Yari Yol Dİnlenme Evİ, Restoranlar, Barlar, Pro-shop Her TÜrlÜ Donanima Sahİp Klassİs & Thalgo SaĞlik ÇİftlİĞİ Bulunmaktadir.
Yapi 103 Oda Ve 13 Suİt Bulunmaktadir. BÜtÜn Odalarda Mİnİbar, Telefon, Televİzyon Ve SaÇ Kurutma Makİnelerİ Mevcuttur. KulÜp Bİnasinin Ana Restorani Brosserİc Restoran, 300 KİŞİ Kapasİtelİdİr.
Tasarimi DÜnyanin En İyİ Golf Oyuncularindan Tony Jaklİn’İn YaptiĞi Klassİs Golf & Country Club’in 73 Parklik 6425 Metre UzunluĞundakİ Şampİyona Sahasi TÜrkİye’nİn İlk Uluslar Arasi Standarttakİ Golf Sahasidir. Klassİs Golf & Country Club Uluslararasi Turnuvalarin YapildiĞi 1.500.000 M2’lİk Alana Kuruludur.
KulÜbÜn Kendİ Atlari Ve Mİdİllİlerİ İÇİn 21 Adet Box Ve Şahis Atlari İÇİn 54 Adet Box Mevcuttur. Her Bİrİ 12 M2’lİk Toplam 75 Adet Box’in Yani Sira, Eyer Ve Nalbant Odalari, İÇ Sulak Avlusu Ve Samanlik Ünİtelerİ Merkezİn Donanimlari Arasinda Yer Almaktadir.
Bİnİcİlİk Merkezİ 5472 M2’lİk Bİr Alan Üzerİne Kuruludur. Bİnİcİlİk KulÜbÜ Bİnasinda Resepsİyon, Dİnlenme Odasi, Soyunma Odalari, DuŞ Ve 65 KİŞİlİk Bİr Kafeterya Bulunmaktadir. AÇik Manej 50 M X 90 M ÖlÇÜlerİnde Ve 250 KİŞİlİk TrİbÜnÜ Bulunmaktadir. Kapali Manej 60 M X 28 M BÜyÜklÜĞÜnde Ve 350 KİŞİlİk Oturma DÜzenİne Sahİptİr.
Klassis Resort Hotel
Tesİsİn Adi : Klassİs Turİzm İŞletmecİlİk A.Ş.
Tesİsİn Adresİ : 34930 Sİlİvrİ İstanbul
Tesİsİn Mİmari : M. Şefİk Bİrkİye
Tesİsİn Statİk Projesİ : TuĞrul PekİŞ, GÜlcan Atil
Tesİsİn Elektrİk Projesİ : Mustafa Örnek
Tesİsİn Peyzaj Projesİ : Mensure Tuncelİlİ
Tesİsİn Şantİye Şefİ : Recep Tuncelİlİ
Tesİsİn Yapilmaya BaŞlandiĞi Yil : 1986
Tesİsİn Yapim SÜresİ : 4 Yil
Tesİsİn İŞletmeye AÇildiĞi Yil : 1990
Tesİsİn Oda Sayisi : 201 Standart, 20 Özel, 10 Royal Suİt, 5 Apart, 49 BahÇe Oda, 5 BahÇe Vİlla,
14 Havuz Vİlla, Toplam 304 Oda
Tesİsİn Personel Sayisi : 137
Tesİsİn En YoĞun ÇaliŞtiĞi Aylar : Temmuz, AĞustos
Tesİsİn Bakima AlindiĞi Aylar : Şubat
Tesİsİn Toplam Alani : 60 DÖnÜm
Klassis Golf & Country Club
Tesİsİn Adi : Klassİs Golf & Country Club
Tesİsİn Adresİ : Altintepe Mevkİİ KÜÇÜk Seymen
KÖyÜ Sİlİvrİ İstanbul
Tesİsİn Mİmari : M. Şefİk Bİrkİye, Peter Wİllİams
Tesİsİn Statİk Projesİ : TuĞrul PekİŞ, GÜlcan Atil
Tesİsİn Elektrİk Projesİ : Vİs MÜhendİslİk
Tesİsİn Peyzaj Projesİ : Mensure Tuncelİlİ
Tesİsİn Tesİsat Projesİ : Caz Tez Klİme
Tesİsİn Yapilmaya BaŞlandiĞi Yil : 1992
Tesİsİn Yapim SÜresİ : 3 Yil
Tesİsİn AÇildiĞi Yil : 1995
Tesİsİn Ana İŞlevsel BİÇİmlerİ : Golf, Bİnİcİlİk, Futbol, SaĞlik Merkezİ,
Tenİs Kortlari, Squash Sahalari, Fİtness
Center
Tesİsİn Oda Sayisi : 103 Standart ( 192 Yatak ), 13 Suİt
(26 Yatak), 2 Kİng Suİt (4 Yatak), 11 Apart
Tesİsİn En YoĞun ÇaliŞtiĞi Aylar : Hazİran, Temmuz, AĞustos
Tesİsİn Bakima AlindiĞi Aylar : EylÜl, Aralik
Tesİsİn Toplam Alani : 2000 DÖnÜm
İÇİndekİler
Sayfa No
- BÖlÜm 1
Klassİs Resort 2
1. Klassİs Resort Hakkinda Bİlgİler 3
2. Klassİs Resort Tanitimi 4
3. Klassİs Resort’un DiŞ Mekan FotoĞraflari 6
4. Klassİs Resort’un Planlari 19
5. Kaynaklar 31
- BÖlÜm 2
Klassİs Golf & Country Club 32
1- Klassİs Golf & Country Club Hakkinda Bİlgİler 33
2- Klassİs Golf & Country Club Tanitimi 34
3- Klassİs Golf & Country Club’un DiŞ Mekan FotoĞraflari 35
4- Klassİs Golf & Country Club’un İÇ Mekan FotoĞraflari 44
5- Klassİs Golf & Country Club’un Planlari 55
6- Kaynaklar 58
Negatİfler 59
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst