Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yeni Oyunculara Sınıf Rehberi

YouJin

Level 10
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
27 Haz 2011
Konular
1,379
Mesajlar
5,065
Reaksiyon Skoru
753
Online Süresi
0
Başarım Puanı
215
Madalyalar
0
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
94
Yeni başlayan oyuncular intibah sonrasını düşünmeden karakter kasıp sonrasında pişman oluyorlar onlara seçimlerinde yardımcı olabilmek için ufak bir rehber hazırladım zamanla rehberi geliştireceğim.

Öncelikle intibahlarınızı mutlaka 130 seviye veya üstü bir seviyeden yapmalısınız bunu unutmayınız.Oynamak istediğiniz sınıfa karar veriniz daha sonra en son intibah seçtiğiniz sınıf olmak üzre güzel bir intibah kombinasyonu oluşturunuz daha sonra kasmaya başlaya bilirsiniz.Size bir tavsiyem daha var item yaparken intibahlarınızı bitirip asıl oynayacağınız karakterin sınıfına uygun item yapınız daha sonrada işinize yaramayacak itemlere para,zaman harcamayın.

Ateş Büyücüsü:

Ateş büyücüsü kasma zorluğu orta seviyedir item yaparsanız çok güçlü olabilir item yapmazsanız fazla etkili olmaz.Biraz para gerektiren bir sınıftır.PvP'de oldukça iyidir.İntibahtan sonra puanlarınızı yetecek kadar maneviyat verip gerisini hayatiyete yüklenirseniz canınız da oldukça fazla olacaktır.Mutlaka cehennem ateşi yeteneği gereklidir(Kuş Adasında ki kuş adamlardan düşer).Bazı yeteneklerini kasmak pek kolay değildir özellikle tornado.

İntibah Önerilerim: Ninja-savaşçı-ateş büyücü veya ateş büyücü-ateş büyücü-ateş büyücü (saf(pure)ateş büyücüsü)

Su Büyücüsü:

Su büyücüsü kasacaksanız intibah olmadan önce biraz zorlanırsınız ama sonrası kolaydır.Sağlam bir su büyücüsüne her loncanın ihtiyacı vardır.

İntibah Önerilerim:su büyücüsü-su büyücüsü-su büyücüsü(saf(pure)su büyücüsü) , su büyücüsü-savaşçı-su büyücüsü , kolay kasayım derseniz savaşçı-savaşçı-su büyücüsü (2.intibah 130 seviye olduktan sonra ruh göçü ile saf su büyücüsüne çevirirsiniz.)

Not: Bunda önemli olan intibahtan sonra puanları verirken 110'a kadar terfi puanlarını vereceksiniz 110'da puanları sıfırlayarak puanları mananıza yetecek kadar maneviyat vermelisiniz daha sonra 130 seviye iki elli bir silahın (mızrak yada kazıklı balta) tavsiyemdir kullanmanıza yetecek derecede kuvvet artanını cana vermenizdir.

Truvan:

Truvan tam anlamıyla PvP sınıfıdır. Kasma zorluğu orta derecedir.Yakın saldırıda çok güçlüdür ve canı fazladır. Mutlaka gürz kullanmalısınız yanına tavsiyem kılıçtır.Lonca savaşlarının vazgeçilmez sınıfıdır.

İntibah Önerilerim:saf truvan (truvan-truvan-truvan) , su büyücüsü-savaşçı-truvan , truvan-savaşçı-truvan 2.intibah düşünmüyorsanız truvan-truvan

Savaşçı:

Savaşçı kasacaksanız bence saf(pure) savaşçı olmalı (savaşçı-savaşçı-savaşçı)çok hızlı seviye kasabilirsiniz.Seviye kasarken asa kullanmalısınız fakat intibahlarınızı tamamlayıp seviye kasma işiniz bittikten sonra PvP için kalkan yanına kazıklı balta yada kılıç kullanmanız iyi olur.


Okçu:
Başlangıç için okçu güzel bir seçimdir PvP'de uçarsınız kaçarsınız uzaktan vurursuz. Uçarak seviyenizin çok üstünde olan yaratıklara çoklu ok yeteneği ile vurduğunuzda hızlı seviye atlarsınız. Ayrıca tam bir yaratık avcısı olacağınız için meteor sorunu yaşamazsınız hatta fazlasını satarak parada kazanırsınız.Fakat okçudan diğer sınıflara intibah olursanız karaktere yazık etmiş olursunuz.

İntibah Önerilerim:su büyücüsü-truvan-okçu veya 2.intibah düşünmüyorsanız truvan-okçu

Ninja:
Ninja kasması intibah öncesi oldukça zordur fakat PvP de daha kolay kullanılır, güçlüdür.Zehir yeteneği size hem PvP hemde bazı zor görevlerde çok yardımcı olacaktır.

İntibah Önerilerim: ninja-savaşçı-ninja , su büyücüsü-savaşçı-ninja , savaşçı-savaşçı-ninja veya pure ninja (ninja-ninja-ninja)

İntibah:
Su büyücüsü için minimum seviye gereksinimi:110
Diğer Sınıflar için minimum seviye gereksinimi:120

Not:Güçlü bir karakter istiyorsanız mutlaka minimum 130 seviyeden intibah olmalısınız.

1.İntibah:
Gerekli İtem:Gökçe Taş (temiz su, anka cevheri, ejder cevheri, ay cevheri, gökkuşağı cevheri, öfke cevheri, kylin cevheri).

Görev:Temiz su ve cevherlerinizi topladığınızda onları Gökçe'ye (İkiz Şehir 365,92) götürün onunla konuşarak onları gökçe taşa dönüştürebilirsiniz.

Gökçe Taşını Ebediyet'e (Market 298,217) götürün, onunla konuşun o sizin 1.intibahınızı yapacaktır.

Not:
1. Yeni bir meslek ve karakterinin boyutu/modelini seçebilirsiniz.
2. Bir süper cevher seçebilir veya kuşanılmış itemlerinden birine rastgele kutsal öznitelik ekleyebilirsiniz.
3.Her sınıf intibah olduktan sonra (Ninja hariç) Yekta bir silah alacak.
4.Kuşandığınız itemler en düşük seviyelerine inecektir.
5.Büyü/yetenek seviyeleriniz ve silah seviyeleriniz silinecektir daha sonra siz %50'sini kastıktan sonra eski seviyesine dönecektir.
6.İntibah olmadan önce seviyeniz 130+ ise intibahtan sonra tekrar 130 seviyeye geldiğinizde seviyeniz tekrar intibah öncesi seviyenize yükselecektir.

2.İntibah:

Gerekli item:Muafiyet Tokeni(Alışveriş Merkezinden alabilirsiniz.) yada 2.İntibah görevini yapabilirsiniz.Ruh Göçü:
Eğer 2.intibah olmuş ve 110 seviyeye gelmişseniz arena veya at yarışı mağazasından bir unutkan çiy alarak ruh göçü yapabilirsiniz.Ruh göçü sınıf değiştirmek için kullanılır.Ruh göçü yaptığınızda baştaki intibah sınıfınız silinir sona yeni seçtiğiniz sınıf eklenir.Örnek verelim mesela sizin intibahınız su büyücüsü-savaşçı-truvan şeklinde eğer siz ninja ile ruh göçü yaparsanız İntibahınız savaşçı-truvan-ninja olacaktır.Ruh göçü yaptığınızda karakter ve item seviyeniz intibahta ki gibi düşecektir.Tekrar 110 seviyeye ulaştığınızda ruh göçü yapmadan önceki seviyenize yükselirsiniz.Örnek verelim 2.intibah 130 seviyede ruh göçü yaptınız 15 seviyeye düştünüz kasıp 110 olduğunuzda direk olarak 130 seviyeye atlarsınız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

lordum1212

Level 4
TM Üye
Katılım
12 Ağu 2011
Konular
22
Mesajlar
422
Reaksiyon Skoru
29
Online Süresi
0
Başarım Puanı
64
Madalyalar
0
Yaş
29
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Paylaşım, İçin teşekkürler.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
YouJin

YouJin

Level 10
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
27 Haz 2011
Konular
1,379
Mesajlar
5,065
Reaksiyon Skoru
753
Online Süresi
0
Başarım Puanı
215
Madalyalar
0
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
94
Rica ederim.
 

Replicant

Level 31
TM Üye
Katılım
7 May 2010
Konular
3,470
Mesajlar
33,777
Reaksiyon Skoru
2,280
Online Süresi
13s 34d
Başarım Puanı
404
Madalyalar
0
Yaş
22
MmoLira
28
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
145
Paylaşım için teşekkürler.
 

[GA]AspiriN

Level 27
TM Üye
Üye
Katılım
8 Haz 2010
Konular
1,464
Mesajlar
24,800
Reaksiyon Skoru
1,642
Online Süresi
0
Başarım Puanı
295
Madalyalar
1
  • 6. Avatar Yarışması
MmoLira
-3
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
180
Paylaşım İçin Teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst