Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Empires & Allies [Ayrıntılı Anlatım]

SchizophreN

Level 7
TM Üye
Katılım
30 Haz 2011
Konular
636
Mesajlar
2,324
Reaksiyon Skoru
314
Online Süresi
0
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0Tanım ;

Empires&Allies Zynga'nın ilk stratejik sosyal ağ oyunu.İlk olarak 12 farklı dilde piyasaya sürüldü.Oyuna parasız üye olunabilinirken kullanıcıların premium içerik için paraya ihtiyaç vardır.

İşgal ve Savaş ;

Savaşarak ve işgal ederek para kazanabilirsiniz.Savaşmak için Alttaki Dünya resmine tıklayıp resmi gözüken adaya tıklayıp şimdi savaş sekmesine tıklanmalıdır.İşgal için alttaki komşularınıza tıklayıp işgal et sekmesine tıklayarak işgal yerini seçmeniz gerektir.En fazla parayı Hükumet binaları verir.Savaş veya işgal sırasında gemi,uçak yada ordunuzun ne üzerinde etkili olduğuna göre hedef çıkar Kötü Hedefte genellikler tesadüf isabet olurken iyi hedef doğrudan isabet en fazla olur süper hedefte Kritik veya doğrudan isabet olur.Savaşı kazandığınızda gelen para miktarı Savaştığınız kişi sayısına göre yükselir ve her savaştan 1 tahvil kazanibilirsiniz ve bu sayı değişmez.

Hükumet Binaları ve Evler ;

Binalar ve evlerin kiraları en önemli para kaynaklarından biridir.Başta evlerin küçük halleri yapılabilirken normal ve büyük halleri sonradan açılmaktadır.Evler nüfusu arttırırken nüfus sınırına ulaşılın ev yapılamaz nüfus sınırının artması için hükumet binasına ihtiyaç vardır.

Birimler ;

Level atladıkça yeni birimler gelmektedir.Deniz birimleri Tersane,TersaneII ve TersaneIII te üretilirken karadaki birimler kışla,kışlaII,kışlaIII hava birimleri ise hangar,hangarII ve hangarIII de üretilmektedir.Her birimin kendine özel güçleri vardır.

Kaynak binaları ;

Petrol,cevher veya odun üreten binalardır.Ne kadar çok kaynak binanız olursa o kadar çok kaynağınız olur.Kaynaklar olmazsa ne ev veya dekorasyon,ne hükumet binası,ne de birim yapılamaz kısaca hiçbirşey yapamazsınız.Kaynak ağaç kesimi,savaş ve komşulardan toplanabilir

Enerji ;

Enerji olmazsa kaynak ve kira toplanamaz.Bina yapımlarındada ihtiyaç duyulur.İmaratorluk puanı ile enerji paketleri satın alınabilirken savaştan ve komşulardan kazanılabilir.Savaş ve İşgal sırasında ateş etmek için enerjiye ihtiyaç vardır.

Çiftlik ve Araştırma labrotuvarı ;

En önemli gelir kaynağı olan çiftlik ektiğiniz bitkinin süresine göre değişir.Süre ne kadar uzunsa gelir o kadar fazladır ancak süresi az olan daki başına yüksek süreliye oranla daha fazla veriyor. Enerjiyle toplanırken enerjisiz ekiliyor.
Araştırma Labrotuvarları birimlerin canlarını yükseltip yapım sürelerini ve maliyetlerini azaltabilir.Birimler üzerinde kalıcıetki yaratır.İlk kara birimleri için sonra ise deniz hava birimleri için açılır
 

qimeNez

Level 13
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
28 Tem 2010
Konular
603
Mesajlar
8,667
Reaksiyon Skoru
658
Online Süresi
3h 25m
Başarım Puanı
228
MmoLira
11
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
paylaşımınız için teşekkürler.
 

SizoFriNc

Level 4
TM Üye
Katılım
1 Eki 2011
Konular
58
Mesajlar
348
Reaksiyon Skoru
34
Online Süresi
0
Başarım Puanı
82
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Güzel Paylaşım , Teşşekürler .
 

HeLLscreams

Level 5
TM Üye
Katılım
27 Ara 2011
Konular
140
Mesajlar
862
Reaksiyon Skoru
45
Online Süresi
0
Başarım Puanı
97
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst