Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

WWE'nin Tarihi - WWE Nedir ? l Geniş Anlatım l

geceyuruyen

Level 9
TM Üye
Katılım
20 Ara 2009
Konular
926
Mesajlar
4,349
Reaksiyon Skoru
489
Altın Konu
0
Başarım Puanı
185
TM Yaşı
14 Yıl 7 Ay 1 Gün
Online Süresi
0
MmoLira
16
DevLira
0

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

wwe_default.jpg


WWE (önceleri Capitol Wrestling Corporation Ltd, Titan Sports Inc., World Wrestling Federation Entertainment, Inc., ve World Wrestling Entertainment, Inc. olarak bilinirdi.), 1952 yılında ABD'de kurulan bir eğlence sporu şirketidir. Spor eğlencesi olarak adlandırılan türün ilk örneğidir. Vince McMahon tarafından yönetilir. Dünyanın en büyük küresel eğlence şirketlerinden biridir. Ürettiği programlar dünya çapında yüzden fazla ülkede, değişik dillerde gösterilir. Raw, SmackDown ve NXT olarak üç gruba ayrılır, her grubun kendi güreşçileri vardır.

WWE en doğru anlamıyla kas, renk, atımlı müzik ve pro tekniğin bir karışımı olan büyük gösteridir.

Güçlü ve karizmatik sporcuların mücadelelerinin komik skeçlerin güzel kadınların ve popüler WWE Divalarının yer aldığı bir Dünya Güreş Eğlencesi (WWE) olarak da nitelendirilir.

Her yıl Dünya Kupası'nın eşdeğeri olan WrestleManiaâ'ya 20'den fazla ülkeden fanlar katılmaktadır.

2007'de gerçekleşen WrestleMania 23 bir günde en yüksek sayıda-80.103 fanı çekerek WWE tarihinin en yüksek katılım rekorunu kırmıştır.

Tüm bu başarı şirketin yenilikçi ve hırslı sahibi üçüncü kuşak menajer Vincent McMahon'un liderliğinde elde edilmiştir.

1985'te WrestleManiaâ'yı ilk yaratan ve daha sonra ücretli televizyon yayınının başlangıcı olarak kullanan McMahon'du. Yoğun talepten dolayı WWE paralı televizyon yayını alanında lider oldu.

Bugün her biri kendi tema ve geleneğine sahip olan the Royal Rumble Survivor Series ve SummerSlam WWE'nin önde gelen serileridir.

Kaya lakaplı Dwayne Johnson'un oyunculuk yeteneğini vurgulayan The Scorpion King ve diğer iki Johnson filmi olan The Rundown ve Walking Tallâ'un ortak yapımından sonra WWE filmleri organizasyonun süper starlarına eşlik eden sinema ve TV projelerine odaklanacak şekilde biçimlendirilmiştir. WWE filmlerinin piyasaya ilk çıkışı 2006'da başrolünü şirketin adrenalin tetikleyici süper starlarından biri olan Kane'in oynadığı korku filmi See No Evil'dır. Ardından WWE şampiyonu John Cena'ya eşlik eden The Marine ve Stone Cold Steve Austin'in başrolünü oynadığı aksiyon filmi The Condemned bunu takip etti. 2009'da Mr. Kennedy'nin eşlik ettiği Behind Enemy Lines Columbia ve John Cena'nın eşlik ettiği 12 Rounds DVD'leri sektörde yerini aldı.

Şirketin en iyi bilinen şovu RAW ilk defa 1993'te ve canlı olarak yayınlandı. Dwayne Johnson'ın daha tanıdık sloganlarından biri SmackDown 1999'da özel şov olarak başladı ve yakın zamanda haftalık içerik haline geldi.

WWE'nin üçüncü markası ECW the Extreme Championship Wrestling tanıtımından esinlenilmiştir ve birçok kararlı ve alternatif unsuru meydana getirmiştir. Daha sonra WWE'nin listedeki yaklaşık 160 süperstarı sırayla tek bir unsurda birleştirilmiştir. Bu listede Triple H John Cena Batista; Rey Mysterio ve the Undertaker da yer almaktadır.


Güreşçiler hariç 585 çalışanı vardır, yıllık hasılatı 485,7 milyon ve yıllık net geliri 52.1 Milyon Amerikan dolarıdır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sabit.
Konu gerekli yere taşındı.
 
Teşekkürler
 
Teşekkürler :)
 
Rica Ederim
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst