Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Runes of Magic şimdi de oyun içi hack riskini ortadan kaldırdı

'Runes of Magic' forumunda admin tarafından 18 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. admin

  admin Administrator Telefon Numarası Onaylanmış Üye Doğrulanmış Üye Özel Üye Site Yetkilisi Admin Hosting Yöneticisi Developer Paylaşımcı

  0   0   0

  20,315
  34,307
  13,168
  690
  MmoLira:
  109
  DevLira:
  0
  Konuyu Yukarı Taşı ( 1 Kullanım )
  Yetkili Mesajı

  Steam Cüzdan Kodlarında ve Google Play Bakiyelerinde %5 İNDİRİM! Anında Teslimat, TURKMMO güvencesiyle. HEMEN TIKLAYIN
  GamersFirst ekibi, oyuncularını bu kez de “hack” sorununu ortadan kaldıran bir sürprizle buluşturuyor.

  Runes of Magic’in oyun motoru yeniden düzenlendi ve Runewaker tarafından bilgisayar korsanlarına karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı. Oyun, Çin gibi bilgisayar korsanlığının yaygın olduğu bölgelerde pazara sunulmak üzere tasarlandığından, Runewaker yıllarca sunucu yapısı ve kodlama üzerinde çalışarak oyunu “hack” edilemeyecek bir şekilde geliştirdi. Bu çalışmaların sonucu olarak da, tüm kritik işlevlerin güvenli oyun sunucuları üzerinde hesaplandığı ve daha sonra istemciye gönderildiği bir yeni nesil MMORPG elde edildi. İstemci “hack” edilse bile, bunu yapan oyuncu hiçbir yarar sağlayamayacak. Runewaker ayrıca, oyun içindeki oyuncu davranışının izini süren gelişmiş araçlar da tasarladı. Böylece oyuncular arasında kuşkulu alış verişler olduğunda durum takibi yapılabilecek ve potansiyel “yasadışı” eşya hesapları da araştırılabilecek.

  Diğer oyunlardan farklı olarak RoM’da oyuncular oyuna girip oyunu oynamaya başladığında, oyuncunun gönderdiği isteklerin çoğu istemci tarafında değil sunucu tarafında işlem görüyor. Oysa diğer oyunlarda yaşanan sorun, komutların çoğu istemci tarafında depolanıp yine orada işleme alınması idi; bu sistemin avantajı ise komutların daha kolay düzenlenmesi idi.

  Böylece dostlarına katılan oyuncular kaderlerini çizecek bir dünyaya dalıyor! Runes of Magic oyunu, GamersFirst portalında bulunan Runes of Magic TR - Tamamen ücretsiz oynanabilen Türkçe MMORPG adresinden ücretsiz indirilip keyifle oynanabiliyor. Oyun içi gelişmeleri ve sohbetleri yakında takip etmek oyuncular ise aşağıdaki adresleri kullanabiliyor:

  Facebook – Runes of Magic TR | Facebook
  Twitter – www.twitter.com/runesofmagictr
  Topluluk Forum(ları) - GamersFirst Forums -> Runes of Magic TR - BETA
   

Sosyal Medya