Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Runes of Magic şimdi de oyun içi hack riskini ortadan kaldırdı

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Mesajlar
34,591
Beğeniler
13,809
Yaş
31
MmoLira
934
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINGamersFirst ekibi, oyuncularını bu kez de “hack” sorununu ortadan kaldıran bir sürprizle buluşturuyor.

Runes of Magic’in oyun motoru yeniden düzenlendi ve Runewaker tarafından bilgisayar korsanlarına karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı. Oyun, Çin gibi bilgisayar korsanlığının yaygın olduğu bölgelerde pazara sunulmak üzere tasarlandığından, Runewaker yıllarca sunucu yapısı ve kodlama üzerinde çalışarak oyunu “hack” edilemeyecek bir şekilde geliştirdi. Bu çalışmaların sonucu olarak da, tüm kritik işlevlerin güvenli oyun sunucuları üzerinde hesaplandığı ve daha sonra istemciye gönderildiği bir yeni nesil MMORPG elde edildi. İstemci “hack” edilse bile, bunu yapan oyuncu hiçbir yarar sağlayamayacak. Runewaker ayrıca, oyun içindeki oyuncu davranışının izini süren gelişmiş araçlar da tasarladı. Böylece oyuncular arasında kuşkulu alış verişler olduğunda durum takibi yapılabilecek ve potansiyel “yasadışı” eşya hesapları da araştırılabilecek.

Diğer oyunlardan farklı olarak RoM’da oyuncular oyuna girip oyunu oynamaya başladığında, oyuncunun gönderdiği isteklerin çoğu istemci tarafında değil sunucu tarafında işlem görüyor. Oysa diğer oyunlarda yaşanan sorun, komutların çoğu istemci tarafında depolanıp yine orada işleme alınması idi; bu sistemin avantajı ise komutların daha kolay düzenlenmesi idi.

Böylece dostlarına katılan oyuncular kaderlerini çizecek bir dünyaya dalıyor! Runes of Magic oyunu, GamersFirst portalında bulunan Runes of Magic TR - Tamamen ücretsiz oynanabilen Türkçe MMORPG adresinden ücretsiz indirilip keyifle oynanabiliyor. Oyun içi gelişmeleri ve sohbetleri yakında takip etmek oyuncular ise aşağıdaki adresleri kullanabiliyor:

Facebook – Runes of Magic TR | Facebook
Twitter – www.twitter.com/runesofmagictr
Topluluk Forum(ları) - GamersFirst Forums -> Runes of Magic TR - BETA
 
Üst