Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Photoshopta saydam yazı

sefagenc55

Level 4
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
20 Haz 2009
Mesajlar
15,713
Beğeniler
1,074
MmoLira
11
DevLira
0
#1
Arkadaşlar bu dersimize saydam yazı oluşturacağız,önce sayfamıza güzel bir arka plan oluşturacağız bunu gradient kullanarak sağlayacağız.

Şimdi ekranımıza harfimizi yazıyoruz. Yazı tipi sizin zevkinize kalmış. Sonra harfimizin rengini #41a993 bu renk koduyla değiştiriyoruz.Daha sonra harfimizin fill değerini %20 yapıyoruz(layer penceresininin sağ üst kısmından) ve layerın üzerinde sağ tıklayıp blendig options diyoruz ve açılan penceredeki ayarları resimdeki ayarlarla aynı yapıyoruz.


Eğer işlemleri hatasız yapmış iseniz şu görüntüyü elde etmiş olmalısınız.Şimdi harfimizin bir kopyasını oluşturuyoruz bunu yapmak için layerımız üzerinde sağ tıklayıp duplicate layer diyeceğiz ve oluşan yeni kopya harfimizdeki bütün efektlerimizi kaldırıyoruz yani blending options efektlerini,daha sonra silgimizi seçiyoruz ve harfimizin sol üst köşesinden hafifçe siliyoruz ve şu görüntüyü elde etmiş olmalısınız. Yalnız bu silme işlemini yaparken ilk hazırladığımız harfin layerını görünmez yapın.Şimdi görünmez yaptığımız layerı terkrar görünür yaptıktan sonra ortaya bir ışık efekti çıkmış olacaktır.Şimdi az önce yaptığımız işlemi tekrar yapacağız yani harfimizi yine çoğaltacağız ve tüm efektlerini sileceğiz, daha sonra resimdeki gibi üst tarafı kalacak şekilde harfimizi sileceğiz.Şimdi bu harfimize blending options tan gradient uygulayacağız ayarlar resimdeki gibi olmalıdır.Ve tüm layerları görünür yapıyoruz. İşte saydam harfimiz karşınızda bunu tüm bir metne de uygulayabilirsiniz ,İşte çalışmamın son hali.

 
Üst