Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Halk Oyunları Şampiyonası Muş'ta!

backtoback

Level 19
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
14,513
Beğeniler
681
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINFederasyon Genel Sekreteri Adnan Öztürk, yaptığı açıklamada, etkinliğin 29 Ağustos'taki açılış töreninde, federasyon yönetim kurulu üyesi olan sanatçı Zara'nın konser vereceğini, ayrıca Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Kültür Bakanlığı Modern Folklor Topluluğu'nun da bir gösteri yapacağını bildirdi.

Şampiyonaya Elazığ, Trabzon, Bitlis, İstanbul, Ankara, Sivas, Manisa, Artvin, Samsun, Bursa ve Diyarbakır'dan gruplarında birinci olan ekiplerin katılacağını belirten Öztürk, ''Geleneksel dalda 8, stilize dalda da 5 olmak üzere toplam 13 ekip yarışacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek verdiği şampiyona, Muş Şehir Stadı'nda düzenlenecek'' dedi.

-ANADOLU'YA AÇILAN KAPI MUŞ-
Adnan Öztürk, Türklerin, Malazgirt savaşıyla Anadolu'ya giriş kapısı olan Muş'ta şampiyona düzenlemenin ayrı bir önemi olduğuna değinerek, şöyle konuştu:
''Anadolu'nun tüm renkleri, Anadolu'ya açılan kapı Muş'ta buluşuyor' sloganıyla gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimizde amacımız, Anadolu'nun tüm renklerinden oluşan yöresel kıyafetleriyle halk oyunları ekiplerimizi, Türklere Anadolu kapılarının açıldığı Muş'ta buluşturmak. Böylece bir tarih mozaiğini halkımıza yeniden hatırlatma fırsatını bulacağız. Umuyorum ki bu etkinliğimize tüm Muş halkı ilgi gösterir.''

Öztürk, şampiyonanın naklen yayımlaması için TRT'ye yazı yazdıklarını, olumlu bulunursa Türkiye'nin resmi yayın kurumunun böylesine tarihi bir olaya tanıklık yapmasını sağlamış olacaklarını sözlerine ekledi.
 
Üst