Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Adnan Keskin ( 1942)

Deimosx

Level 8
TM Üye
Katılım
29 Kas 2009
Konular
1,781
Mesajlar
3,429
Reaksiyon Skoru
78
Başarım Puanı
160
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
milletvekili, bakan


1942 yılında Denizli’nin Çivril ilçesinde doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukat. Evli ve 2 çocuk babası. Denizli milletvekilliği, Devlet Bakanlığı ve Bayındırlık Bakanlığı yaptı. Uzun yıllar CHP Genel Sekreterliği yaptı. Çatışmacı bir laiklik söylemi kullandı. Son dönemde Deniz Baykal’ın kadrosunun dışında kaldı.


Baykal, İş Bankası yönetimine muhalif Adnan Keskin'i görevlendirdi


CHP ilginç bir atama sürpriziyle çalkalanıyor. CHP lideri Deniz Baykal'a sert muhalefetiyle tanınan eski Genel Sekreter Adnan Keskin, partinin ortağı olduğu İş Bankası'nın yönetimine getirildi. Olayı doğrulayan Keskin, "Benim talebim olmadı, kendileri bildirdiler, parti görevi olduğu için kabul ettim" dedi. Olay parti kulislerinde Keskin'in 'yönetime olan muhalefetini engellemek' olarak yorumladı. Ancak Keskin, görevlendirmenin kurultay süreciyle ilgisi olmadığını öne sürdü.

CHP'nin İş Bankası Yönetim Kurulunda hisselerini temsil edecek yeni isimler Deniz Baykal tarafından belirlendi. Baykal, bir zamanlar sağ kolu olan ancak fikir ayrılığına düştükten sonra sert eleştirilerine maruz kaldığı Adnan Keskin'i de İş Bankası yönetiminde görevlendirdi. CHP Denizli Milletvekilliği yaptığı dönemde partinin genel sekreterliğini üstelenen Keskin, 2002 seçimlerinin bu yana Baykal ve ekibine muhalefetiyle tanınıyor. Bir dönem Mustafa Sarıgül'le birlikte muhalefet yapan son olarak Baykal'a rakip olan Haluk Koç'u destekliyordu. CHP Deniz İl Kongresi'nde desteklediği adayın kazanması, Keskin'in taban üzerindeki gücünü gösterdi. Baykal'ın İş Bankası için hukukçu Adnan Keskin'e görev vermesi, parti kulislerinde çeşitli yorumlara neden oldu. Keskin'in İş Bankası'nda görevlendirilerek aktif siyasetten uzaklaştırılması ve yönetim aleyhinde kullandığı gücü, lehe çevirmenin hedeflendiği kaydediliyor.
Yeni görevlendirmenin kendisi için sürpriz olduğunu kaydeden Keskin, "Benim bir talebim yoktu, beklemiyordum. Aklımın ucundan bile geçmedi. Genel merkez böyle uygun görmüş. Beni özel kalemden arayıp bildirdiler. Parti görevi olduğu için kabul ettim" diye konuştu. Yeni görevlendirmenin Nisan ayında yapılacak kurultayla ilgisi olmadığını savunan Keskin, "Ben böyle bir taahhüdün altına girmem. Beni çok iyi tanıyan Baykal, bunu bilir" ifadelerini kullandı. İş Bankası'nın yeni yönetiminde ayrıca İsmet Atalay, Nurettin Sözen'in kardeşi Ali Sözen ve Antalya eski milletvekili Tuncay Ercenk yer aldı.

Zaman 28 Mart 2008
 

agalih26

Level 8
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eyl 2010
Konular
238
Mesajlar
2,735
Reaksiyon Skoru
69
Başarım Puanı
117
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler
 

Karcemackers

Level 46
TM Üye
Üye
Katılım
28 Nis 2011
Konular
4,027
Mesajlar
56,079
Reaksiyon Skoru
5,784
Başarım Puanı
405
Yaş
36
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler.
 
Üst