Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası başlıyor!

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
6,475
Beğeniler
298
MmoLira
0
DevLira
0
#1
Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Oğuz Aydın, 30 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında, federasyonun ev sahipliğinde, Dünya Sualtı Konfederasyonu ile birlikte Kemer'de 1. Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası'nın düzenlendiğini kaydetti. Kemer Belediyesi ve başkan Hasan Şeker'in şampiyonanın ilçede yapılmasında payının büyük olduğunu ve kendilerine çok büyük destek verdiğini belirten Aydın, Şeker'e teşekkür etti.

Şampiyonada, Türkiye ile birlikte İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan ve Rusya bayan ve erkek serbest dalış milli takımlarının 57 iddialı sporcusunun derece almak için mücadele edeceklerini bildiren Aydın, Türk milli takımının Phaselis'te kampa girdiğini hatırlattı. Şampiyonanın, iki bölüm halinde gerçekleştirileceğini ve ilk bölüm olan Küp Apnea yarışlarının Kemer Phaselis koyunda denizde, ikinci bölüm olan Dinamik Apnea yarışlarının ise Lara'da Titanıc Otel'in havuzunda yapılacağını ifade eden Aydın, ikinci bölümün federasyonun web sitesinden canlı olarak yayınlanacağını kaydetti.

Oğuz Aydın, şampiyonayı izlemeye, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Dünya Sualtı Konfederasyonu (CMAS) Başkanı Achille Ferraro, Rusya Federasyon Başkanı Anna Arzanhova, CMAS Genel Sekreteri Piere Dernier'in de geleceğini bildirdi.

-''İSTİKLAL MARŞIMIZI ÇALDIRACAĞIZ''-
Serbest Dalış Türk Milli Takımı Antrenörü Levet Ucuzal da iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:
''5 erkek ve 5 bayan sporcumuz ile kampımız sürüyor. Kemer'de kamp yapmanın ve şampiyonanın böyle bir yerde yapılıyor olmasının gururunu, ev sahibi olarak yaşıyoruz. Küp Apnea dalında, iki yıldır dünya rekoru ve dünya şampiyonu unvanlarını elinde bulunduran serbest dalış erkek milli sporcumuz Devrim Cenk Ulusoy, bu şampiyonada da bu unvanını korumayı ve rekorunu kırmayı hedefliyor. Dinamik Apnea dalında serbest dalış bayan milli sporcumuz Derya Can Pamuk da geçen yıl elde ettiği dünya ikinciliği unvanından sonra bu yıl dünya şampiyonluğu için yarışacak. 10 sporcumuzdan en az altısının finale kalmasını beklerken, şampiyonlarımızdan yeni rekorlar bekliyoruz. Rakiplerimiz de iddialı. Fransa, İtalya, İspanya, Rusya, Hırvatistan'dan gelen toplam 57 sporcu arasında bayrağımızı göndere çekip İstiklal Marşımızı çaldıracağız.''

Takımı ziyaret eden Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker ise bu tür etkinliklerin Kemer'de düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını belirtti.

Bu şampiyonaların organizasyonunda ve sponsorluğunda olmaktan gurur duyduklarını da ifade eden Şeker, bu tür organizasyonların devamının geleceğini söyledi. Serbest Dalış Türk Milli Takımı'na Avrupa Şampiyonası'nda başarılar dileyen Şeker, ''Tüm sporcularımızın başarılı olacağına ve şampiyonlarımızın yeni rekorlar kıracağına inanıyorum'' dedi.
 
Üst