Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


İskenderun'da her şey şampiyonluk için..

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
25 Ağu 2009
Konular
1,288
Mesajlar
6,475
Beğeniler
298
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINİskenderun Balıkadam ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı, sualtı sporları eğitmeni ve milli antrenör Orhan Yıldız yaptığı açıklamada, Türkiye şampiyonalarına, gençler ve büyükler kategorilerinde serbest dalış, zıpkınla balık avı, sualtı hokeyi, sualtı rugbisi ve monopalet olmak üzere 5 branşta katılacaklarını söyledi.

Çalışmalarını Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzu'nda sürdürdüklerini belirten Yıldız, şimdiden şampiyonaların heyecanını yaşadıklarını ve İskenderdun'u en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade etti.

Yıldız, milli takıma sürekli yeni sporcular kazandırmanın çabasında olduklarını vurgulayarak, ''Önceki şampiyonalarda serbest dalışta ve sualtı hokeyinde Türkiye üçüncülüğü, zıpkınla balık avlamada dördüncülük derecelerimiz var. Serbest dalış ve zıpkınla balık avı dallarında Milli Takıma 5 sporcu gönderdik. 2009'da daha yüksek derecelere imza atacağımızı, birkaç dalda şampiyonlar çıkaracağımızı umuyoruz. Bu konuda sporcularımıza güveniyorum'' dedi.

Bünyelerinde 200 aktif sporcu bulunduğunu ve bayan sualtı hokey takımı kurmayı planladıklarını kaydeden Yıldız, ''Şimdilik takım için sayı yeterli olmadığından 5 bayan sporcumuz erkek sualtı hokey takımında oynuyor. 1990-1995 doğumlu bayan sporcuları kuracağımız takımda yer almak için bekliyoruz. Takım kurmak için 15 bayan sporcu gerekiyor. Bayanları, su sporlarında kendilerini yetiştirmeye, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılarak ülkemizi temsil etmeye çağırıyoruz.''

-''SUALTI SPORLARI ÇOK EĞLENCELİ''-
Sualtı hokey takımında yer alan lise son sınıf öğrencisi Şehnaz Yıldız (17) ve ilköğretim okulu öğrencisi Büşra Uzar (13) sualtı sporlarının çok eğlenceli buldukları için tercih ettiklerini söylediler.

Yaşıtlarına sualtı sporlarına yönelmelerini tavsiye eden Yıldız, ''Hedefim 2009 yılındaki müsabakalarda Türkiye dereceleri elde etmek'' dedi.

Büşra Uzar ise yüzmeyi çok sevdiğini, su sporlarının bedensel açıdan olduğu kadar eğitimdeki başarı üzerinde de olumlu etkisi bulunduğunu ifade ederek, yaşıtlarını bu alandaki etkinliklere katılmaya çağırdı.
 
Üst