• Hiçbir zaman yapacağınız alışverişlerde Turkmmo`ya güvenerek alışveriş yapmayın. Turkmmo hiçbir firmanın garantörü değildir. Hosting yetkilisi rütbesine sahip olsun ya da olmasın, forum yönetiminde olsun ya da olmasın hiçkimse Turkmmo adına satış yapma ya da güvence verme yetkisine sahip değildir. Alışveriş yapacağınız firmalara sadece Turkmmo yönetiminde diye ya da hosting yetkilisi rütbesine sahip diye güvenmeyin. Turkmmo.com olarak görevimiz alıcı ve satıcıyı bir araya getirmektir. Onun dışında kalan herşeyde alıcı ve satıcı sorumludur. Turkmmo.com Yönetimi olarak bu bölümlerde yapacağınız alışverişlerin hiçbirinde sorumluluğumuz olmadığını tekrar belirtir, üyelerimizden alışveriş yapacakları firmaları önceden çok iyi araştırmalarını öneririz. Turkmmo üzerindeki tüm bölümlerde alışveriş yaparken bu şartları ve sorumluluğun tamamen size ait olduğunu kabul etmiş olursunuz.
  • Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com

Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


VPS nedir ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

CemJetson

Level 7
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
26 May 2009
Konular
479
Mesajlar
1,808
Beğeniler
53
Yaş
22
MmoLira
0
DevLira
0
#1
Vps nedir ?
İngilizce açılımı Virtual Private Server olan bir sistem. Hosting ile Dedicated server arasında köprü gibidir. Normal bir hosting hesabı belirli sistem kaynağı tüketimini aşmayacak şekilde tasarlanır. Kısaca siteniz ufak ise hosting yeterlidir. Ancak site veya siteleriniz bir hostingte barındıralamayacak kadar çok fazla hiti varsa yada çok fazla hiti olmamasına rağmen sistem kaynaklarını çok fazla tüketiyor ise VPS kullanmanın zamanı gelmiş demektir.
VPS, kiralık sunucuya göre ucuz olmasının sebebi fiziksel bir sunucuda birden fazla VPS barındırılabilmesidir.
Şöyle düşünebiliriz, sunucu 4 adet VPS olarak bölündü, 1 GB RAM sahip olan sunucu 256 MB RAM olan ve işlemcinin %25'ini tüketebilecek 4 adet VPS. Bu durumda 100$ ise bu dedicated sunucunun fiyatı size rahat bir şekilde 25$'dan satabilir sağlayıcı şirket. Eğer dedicated almış olsaydınız işlemcinin %100'ü sizin olacaktı ancak 100$ ödemeniz gerecekti aylık tabi sitenize %25 yetiyor ise neden fazlasını ödemeniz gereksin?

Kısaca VPS;

VPS'in kiralık sunucuya göre artı yönleri;
+Maliyet açısından ucuz
+Özellik yönünden daha fazla düzenlenebilir
+Yönetimi daha basit

VPS'in normal hosting göre artı yönleri;
+Kaynak kullanım imkanı daha fazla
+Özel program kurulabilir yada kurulu programlar özel ayarlanabilir
+Bir nevi kendi sunucunuz olduğu için yetki hakkınız daha fazla

VPS alırken dikkat edilmesi gerekenler
Bir sunucu nekadar çok VPS olarak bölünürse, işlem performansı okadar düşer. Şöyle diyelim 128 MB RAM ile VPS veren bir şirket muhtemelen en az 1 GB RAM kullanan bir fiziksel sunucu kullanacaktır. Bu durumda 1 GB / 10 = 128 MB diye düşünürsek işlem gücü 10'a bölünecektir.
Bazı sağlayıcılarda VPS olarak böldükleri sistemleri fiziksel sunucu gibi satmaktadır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst