Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com
Kaynak ikonu

pre_qc Kurulumu / Defineli quest Dosyası Okutma 1

indirmek için izniniz yok
Merhaba,

Bu modüle neden ihtiyaç duyabilirsiniz?
Normalde quest ve lua dosyalarında verilen item, istenen item, gerekli mob veya npc gibi değerleri her seferinde tekrar yazmak gerekir. Bu işlem sayesinde 1 kere tanımlayarak oradan çekmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem kodları akılda tutmak zorunda kalmazsınız hemde 1000 satırlık dosyada aynı değerleri arayıp bulmak yerine tek yerden değiştirdiğinizde tamamen değişmiş olacaktır.

Öncelikle bu işlemin çalışması için sunucunuzda python 2.7 kurulu olması gerekmektedir. Kurmak için;
Kod:
pkg install python
yazıp gelen soruya "y" enter diyerek geçiniz. İşlem bittikten sonra reboot atınız.

Sunucuya tekrar erişim sağlayarak locale/turkey/quest dizinine ulaşın ve linkte verdiğim pre_qc.py ve quest_list dosyalarını atın. (quest_list içini silebilirsiniz)
pre_qc.py indir
pre_qc.py virustotal

Şuan sistemin çalışması için gereken tüm ihtiyaçları tamamladık. Sistemin işlevini yerine getirerek çalışması için ihtiyacımız olansa defineli quest/lua dosyamız. Bu dosya elimizde varsa yine locale/turkey/quest dizinine atıyoruz ve quest_list dosyamızın içine quest/lua dosyamızın adını yazıyoruz,

SSH geçip
Kod:
cd /usr/game/share/locale/turkey/quest
python pre_qc.py

yazıyoruz ve quest klasörümüzü yenilediğimizde pre_qc adında bir klasör oluştuğunu görüyoruz. Bunun içinde olan dosyayı alıp quest dizinine taşıyarak ./qc komutuyla normal quest/lua kurar gibi kuruyoruz.
Yazar
bakshi34
Kaynak İndirilme
2
Görüntüleme
272
İlk yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

bakshi34 - Kaynakları

Geri
Üst