Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com
Lonca Lideri Sistemi[LUA]

Lonca Lideri Sistemi[LUA] 1

indirmek için izniniz yok
Merhabalar,

Bir süre önce yaptığım sistemi paylaşacağım şimdi sizlerle. İmkanım olmadığı için sistemi sağlıklı bir şekilde denetleyememiştim ve bu sebepten ötürü de paylaşamamıştım. Neyse ki sonunda gerekli eksikleri tamamladım ve sistemi çalışır hale getirdim.

Lonca Lideri Sistemi nedir?

Bu sistem lonca liderleri için yapılmıştır ve lonca liderlerine kolaylık sağlayacak özellikler mevcuttur. Örneğin, lonca lideri çevrimiçi olan herhangi bir lonca üyesini yanına ışınlayabilir ya da loncadan çıkartabilir. Aynı şekilde çevrimiçi olan tüm lonca üyelerini belirli bir haritada toplayabilir ya da çevrimiçi olan lonca üyelerini yanına ışınlayabilir. Ayrıca lonca lideri herkesi bir haritaya topladığında ya da kendi yanına çektiğinde, özel haritalarda olan oyuncular ışınlanmazlar. Lonca lideri özel haritada olan lonca üyesine ışınlanma daveti yollar ve lonca üyesi kabul ederse lonca liderinin yanına ışınlanabilir ya da lonca üyesi özel haritadan çıkarak da ışınlanma işleminin gerçekleşmesini sağlayabilir. Son olarak lonca lideri yüzüğü her haritada kullanılamaz. Özel haritalarda yüzüğün kullanılması engellenmiştir. Özel haritaları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Konuda bunu ayrıntılı şekilde anlatacağım. Öncelikle sistemin tanıtım videolarını izleyelim ve dosyalarımızı indirelim:
Lonca Lideri Sistemi - Tanıtım VideolarıLonca Lideri Sistemi - İndirme Bağlantıları

Lonca Lideri Sistemi Hakkında Önemli Bilgiler:


1. Lonca liderlerinin lonca üyelerini çekeceği haritalara yenisini eklemek istiyorsanız:

PHP:
haritaIslemAdlari = {
  "Sohan Daği",-- 61
  "Doyyumhwan", -- 62
  "Seungryong Vadisi", -- 64
  "Devler Diyari", -- 70
  "Kapat"
  }
  haritaKoordinat = {
    [1] = {4364,2156},
    [2] = {6008,6874},
    [3] = {3360,7556},
    [4] = {8299,7633}
  }

Bu kısımlara ekleme yapmanız gerekiyor. Yeni ekleyeceğiniz haritayı "Devler Diyari" yazan kısmın hemen altına ekleyin. Ekledikten sonra virgül ( , ) koymayı unutmayın. Ayrıca yeni ekleyeceğiniz haritanın son harfi Türkçe karakter ile bitmesin. "Devler Diyarı" şeklinde değil de "Devler Diyari" şeklinde eklemişim ben dikkat edin. " ı " gibi Türkçe karakterleri son harfte kullanmayın kesinlikle. Kullanacaksanız da bir boşluk bırakın sonunda. Şu şekilde: "Devler Diyarı ". Gördüğünüz gibi sonunda boşluk bıraktım. Bu işlemi yaptıktan sonra "haritaKoordinat" kısmına geçiyoruz. Buraya ışınlanılacak haritanın koordinatını yazıyorsunuz. Her eklediğiniz harita için sırası ile gitmek zorundasınız. Şu an 4 harita ekli, bir sonraki haritayı eklemenizde bunu [5] yapacaksınız ve ekleme yaptıktan sonra bir öncekine virgül ( , ) koymayı unutmayın. Bu işlemleri eksiksiz yaptığınızda sorun olmayacaktır.


2. Özel harita listesine ekleme yapmak istiyorsanız: ( Özel haritadaki oyuncular lonca lideri yüzüğünü kullanamazlar ve toplu ışınlamalara katılamazlar. Ancak lonca lideri davet yolladığında ve oyuncu kabul ettiğinde ışınlanabilirler.)PHP:
yasakliHaritaKimlikleri = {
    66, -- Şeytan kulesi 1.kat
    72, -- Sürgün mağarası 1.kat
    73, -- Sürgün mağarası 2.kat
    79, -- Beran-Setaou
    113, -- OX-Haritası
    206, -- Şeytan Katakombu
    }

haritaAdlari = {
  [66] = {"Şeytan Kulesi"},
  [72] = {"Sürgün M. 1.Kat"},
  [73] = {"Sürgün M. 2.Kat"},
  [79] = {"Beran-Setaou"},
  [113] = {"OX-Haritasi"},
  [206] = {"Şeytan Katakombu"}
  }

Bu kısıma ekleme yapmanız gerekiyor. "yasakliHaritaKimlikleri" yazan kısım o haritanın kimlik numarasıdır. O haritaya ait kimlik numarasını: pc.get_map_index() fonksiyonu ile öğrenebilirsiniz. Yukarıda yazmış olduğum kuralların aynısına burada da dikkat etmeniz gerekiyor: virgül ( , ) ve Türkçe karakter kullanımı kuralı. "yasakliHaritaKimlikleri" kısmında "206" kimlik numarasının hemen altına eklemek istediğiniz yeni haritanın kimlik numarasını yazacaksınız daha sonra "haritaAdlari" kısmında "[206] = {"Şeytan Katakombu"}" yazan kısmın hemen altına eklediğiniz yeni haritanın adını ve kimlik numarasını yazacaksınız. Örneğin yeni haritanın kimlik numarası "100" ve haritanın adı "Sönmüş Dağ" olsun. O halde "haritaAdlari" kısmına şu şekilde eklemeniz gerekiyor:

PHP:
[100] = {"Sönmüş Dağ "},

Gördüğünüz gibi sonu Türkçe karakter ile bittiği için bir boşluk bıraktım sonunda. Lütfen bu durumlara dikkat edin. Bu durumla karşılaşabilirsiniz ve sistem çalışmaz. Eğer söylediklerimi eksiksiz yerine getirirseniz herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

İyi forumlar dilerim.
 • Beğeni
Reactions: unicorn34
Yazar
thenemne0032
Kaynak İndirilme
4
Görüntüleme
310
İlk yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

thenemne0032 - Kaynakları

Geri
Üst