Reklam vermek için [email protected]
Kaynak ikonu

Geliştirilmiş EP Market Sistemi[LUA] 1

indirmek için izniniz yok
Merhabalar,

Uzun bir süre önce yazdığım fakat paylaşmadığım bir sistemi paylaşacağım şimdi sizlerle.

Geliştirilmiş EP Market Sistemi nedir?

Bu sistem oyuncuların EP karşılığı site üzerinden değil de, oyun içerisinde belirlenen NPC'den eşyalar almalarını sağlar. Hesabında EP bulunan oyuncu site ile uğraşmak yerine oyun içerisinde, yönetici tarafından eklenen eşyaları kolaylıkla satın alabilir. Sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için lütfen aşağıdaki tanıtım videosunu izleyin:

Geliştirilmiş EP Market Sistemi - Tanıtım Videosu

Geliştirilmiş EP Market Sistemi - İndirme Bağlantıları

Geliştirilmiş EP Market Sistemi - Kurulum

1. Öncelikle "ep_market.sql" veritabanı tablomuzu "player" veritabanına ekliyoruz. ( Ekleme işlemleri için aşağıdaki resimleri sırası ile takip edin ve adımları uygulayın.)

• player veritabanına çift tıklayarak açıyoruz daha sonra sağ tarafta tablolar belirecek.

ZdOaLk.jpg

• Tablolar belirdikten sonra boş bir alana sağ tıklıyoruz ve Execute SQL File... seçeneğine tıklıyoruz.

o76aA7.jpg

• Karşımıza sql dosyamızı seçeceğimiz bir alan gelecek. Buradan ... olan düğmeye tıklıyoruz.

l1b8kE.jpg

• SQL dosyamızı seçtikten sonra Start düğmesine basıyoruz ve işlemi tamamlamasını bekliyoruz.

VY3GlP.jpg

• İşlem tamamlandığında aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Close diyerek kapatabilirsiniz. SQL kurulumu bu kadar.

nrJaAR.jpg

2. Miktarlar arasına nokta ( . ) koyma: ( Aşağıda vereceğim fonksiyonu mutlaka oyuna eklemelisiniz, aksi halde sistem çalışmayacaktır.)

• questlib.lua dosyasını açıyoruz ve en alta aşağıdaki fonksiyonu ekliyoruz.

PHP:
    function genel_veri(gelen_veri) 
        miktar2 = tostring(gelen_veri) 
        local miktar = gelen_veri 
        local sayac = 10 
        local basamak = 1 
        local ilkhal = basamak 
        while true do 
            if miktar / sayac >= 1 then 
                basamak = basamak + 1 
                sayac = sayac * 10 
            else 
                break 
            end 
        end 
        t = {} 
        sonucText = "" 
        for i=1, string.len(miktar2) do 
            t[i]= (string.sub(miktar2,i,i)) 
        end 
        for k , v in pairs(t) do--1324 
            if (basamak  == 9 or basamak == 6 or basamak == 3) and sonucText !=  "" then 
                sonucText = sonucText.."." 
                sonucText = sonucText..v 
            else 
                sonucText = sonucText..v 
            end 
            basamak = basamak - 1 
        end 
        return sonucText 
    end

• Fonksiyonu ekledikten sonra questlib.lua dosyamızı kaydedip kapatıyoruz. Daha sonra quest_functions dosyamızı açıyor ve en alta genel_veri isimli fonksiyonumuzu ekliyoruz. Ekleme işlemi bittikten sonra dosyayı kaydedip kapatabilirsiniz.

3.LUA dosyasını ekleme ve okutma:

• İndirdiğiniz rar dosyasının içerisinde bulunan ep_market.lua dosyasını FileZilla'dan:

/usr/game/share/locale/turkey/quest

bölümüne atıyorsunuz.

• Dosya atma işlemi bittikten sonra Putty'e bağlanıyor ve aşağıdaki komutları sırası ile giriyorsunuz:

cd /usr/game/share/locale/turkey/quest

./qc ep_market.lua

• Yukarıdaki komutları da girdikten sonra sistem hazır hale geliyor. Sistemin aktif olması için /reload q işlemini yapmanız gerekiyor fakat ben herhangi bir sorun çıkmaması açısından oyuna reboot atmanızı öneriyorum.

Dipçe: Karşılaştığınız sorunları konu altında mutlaka bildirin. Sistemde herhangi bir açık olduğunu düşünmüyorum, kodlarken çok ayrıntılı kodlamıştım. Yine de herhangi bir bug ile karşılaşırsanız yine buradan bildirin.

İyi forumlar dilerim.
Yazar
thenemne0032
Kaynak İndirilme
2
Görüntüleme
252
İlk yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

thenemne0032 - Kaynakları